Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az szabálytalan, ha előzékeny...

Az szabálytalan, ha előzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
Városban ha nagy a dugó, akkor általában én az alárendelt útról be szoktam magam elé engedni a várakozó autót. Ez nem számít szabálytalanságnak? Mert ugye neki nincs elsőbbsége, nekem van.
2018. jún. 27. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Az elsőbbségről lemondás - így hívja a kresz - nem szabálysértés, teljesen megengedett.
2018. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem szabálytalan, sőt, követendő.

Akkor nem szoktam az ilyenfajta "előzékenységet" kedvelni más autóstársaimban, amikor azzal másoknak viszont hátrányt okoz.

Példa: alárendelt útról ki akar engedni valakit, de az nem akar kijönni/elbambul, ám az előttem lévő megáll, és "kicsalogatja" a kikanyarodni szándékozót.

Jó-jó, hogy ő mennyire kurta udvarias, de közben mi mögötte nyolcan nullára lefékeztünk.

Na, az ilyen szerintem hótt felesleges udvariasság.

2018. jún. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, és ilyenkor a rendőr sem fog odamenni a másikhoz, hogy miért nem adott neked elsőbbséget, először azért, mert ilyen esetben előzékenynek kell lenni, másrészt mert ha lemondtál az elsőbbségedről, akkor a másik jogosan éhet vele.
2018. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!