Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi lesz a bírság (szabályt...

Mennyi lesz a bírság (szabálytalan parkolás)?

Figyelt kérdés
Olyan parkolóhelyen sikerült megállnom amelyre egy kis kiegészítő tábla vonatkozott, melyre az volt írva, hogy a DMJV PH engedélyével tehát a polgármesteri hivatal engedélyével? Nem mikuláscsomagot kaptam, hanem csak egy kis cetlit.

2017. aug. 11. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyanítom a kis cetli nem minősül hivatalos bírság értesítőnek, így nem hiszem, hogy aggódni kellene miatta.


Egyébként 10k a helyszíni 20k pedig a csekkes bírság.

forrás (Korlátozott várakozási övezet):

[link]

2017. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az elkövetett szabálysértés megnevezése: KRESZ 17. § (1) bekezdés e) pont. Amit megnéztem a honlapon és ezt írja: "A mozgáskorlátozott várakozóhelyen való jogosulatlan várakozás 50000 Ft 100000 Ft". Nem mozgáskorlátozott hely volt csupán egy "kivéve dmjv ph engedélyével" jelzőtábla csík volt amit már a bírság után vettem észre.
2017. aug. 11. 13:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Én erre gondoltam:


A "Korlátozott várakozási övezet" jelzőtábla alá kihelyezett kiegészítő táblában meghatározottól eltérő várakozás KRESZ 15. § (1) bekezdés c) pont


[link]

De közben megtaláltam a relaváns bekezdést is:

14.§ 14. bekezdés definiálja a "PH engedélyt"

és

a 15.§ 8. bekezdés mondja ki, hogy a 14.§ 14-es bekezdés kiegészítő táblája alkalmazható várakozni tilos táblára is.


De javítsatok ki, ha tévedek!

2017. aug. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!