Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Szerintetek 1.7 milliót...

Sohajda Zsolt kérdése:

Üdv! Szerintetek 1.7 milliót megér e egy 2006-os, azaz 12 éves Golf V.1.6 benzines? Vagy esetleg értelmes alternatíva helyette? Benzinesbe mindenképpen, napi 40 km országúti használatra.

Figyelt kérdés
2018. jún. 28. 14:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off téma, csak erről jutott eszembe:

A legújabb K Astra 2016-ban év autója díjat nyert. A cikkek, tesztek áradoztak a masszírozós szellőztetett ülésről, a led-mátrix fényszóróról, a 200 lóerős motorról, 8"-os érintőképernyőről, stb.

Az autó ára kb 4,5 millió forintról indul. Egyszer egy nyílt napon volt alkalmam testközelből megnézni a 4,5 milliós alaptípust.

Közel nem azt tapasztaltam, mint amiről írtak. Két gombos tekerős rádió, alap egyszerű szövet hokedlik, halogén fényszórók, 3 hengeres 100 lóerő körüli motor, gumikormány...

Ezt csak azért írom, mert Astra és Astra között is elég nagy különbség tud lenni.


A Golfban engem is csak az ára zavar. Ha jobban tetszik és nem sajnálsz egy 12 éves autóért ennyit kiadni, akkor vedd azt! Pár százezer forint különbség nem a világ... hiszen évekig fogod nézegetni, használni.

2018. jún. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Hát épp ez az hogy sajnálok ennyit kiadni érte, de tény és való hogy nagyon tetszik! :) Hétfőn-kedden útnak indulok, addig még bőszen nézelődök a használtaut.hun is hátha ráakadok valami kihagyhatatlan vételre!

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Egy kérdésre nem kaptam még választ, hogy az általam belinkelt Golfért mennyi lenne szerintetek a reális ár, hiszen nyilván szeretnék alkudni az árából, de nem voltam még kereskedésbe, mármint úgy, hogy alkudozni. Mennyit szoktak engedni, vagy ez kereskedőfüggő?

2018. jún. 29. 15:42
 23/30 anonim ***** válasza:
A képek alapján aligha lehet belekötni, de egy 100-ast le kellene alkudni belőle. (nézd meg a gumit, ha régi akkor azzal is tudsz egy kiinduló pontot adni, fék ha van egy kis válla szintén)
2018. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Én vettem már kereskedésből autót. Ráadásul pont hasonló árban is volt, mint ez a Golf.

Ott úgy volt, hogy bizományba volt beadva kerekedésbe a kocsi. Megláttam, megtetszett. Elvittem a kereskedővel márkaszervizbe állapotfelméretni. Egyúttal ezzel a tesztkör is megvolt.

Visszamentünk a telepre, mondtam egy árat, hogy ennyiért megvenném. A kereskedő felhívta a tulajt, megkérdezte, hogy ezen az áron mehet-e. Ő is rábólintott. Megvettem.

Hasonló árú autóból 180.000-et tudtam lealkudni. De ott volt mibe belekötni. Összességében szép állapotú autó volt, de a fékbetétek, tárcsák kapásból cserések voltak. + a fényszóró kanyarfunkciója is hibát jelzett. Tehát tulajdonképpen nagy gondok nem voltak, de kellett foglalkozni az autóval.

Ennél is max 100-200-at mernék alkudni, ha komoly hiányosságok nem derülnek ki.

Amúgy megnéztem még egyszer a hirdetést. Kezd nekem is egyre jobban tetszeni ez az autó. :) Nagy előnye még a korához képest relatív kevés futás.

2018. jún. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Nah ugye nem véletlenül tetszett meg nekem is! Tényleg relatíve kevés kilóméter van benne és így képeken nagyon szép állapotban van.

Ugye 1.7 millióért hirdetik, nagy merészség lenne, ha azt mondanám majd, hogy 1.6 milliót adok érte névre írva? Tehát eredeteségvizsgával,biztosítással, stb.?

Mert ha elmegyek megnézem és tényleg jó, ennyit adnék érte. :) Vélemény?

2018. jún. 29. 22:01
 26/30 anonim ***** válasza:

Biztosítást szerintem ne keverd ide. Az sok mindentől függ, életkorod, lakhely, fizetési mód, ütem, stb. Nem fogja tudni az eladó kapásból, hogy az neked mennyi lenne.

Az átírás erre az autóra kb 65.000Ft, az eredetvizsga 18.500.

Megemlítheted, hogy mégiscsak 12, lassan 13 éves autó, már nem fiatal. Ha van rajta más szépséghiba, állapotfelmérésen kiderül valami, azokat is sorold fel neki. (Bár elvileg a leírásban úgy tűnik, hogy nagyszervizen átesett az autó. Számlák megvannak-e róla? Az 1 év garancia feltételeire is kérdezz rá!)

Majd a végén elmondod, hogy ennek ellenére tetszik az autó és komolyan érdekel, ha neki is megfelel 1,5MFt kp-ért megvennéd.

Ennyit szerintem még nem pofátlanság alkudni. Aztán majd mond rá valamit. Vagy azt mondja, hogy oké és írhatjátok a papírokat. Vagy hogy annyiért nem, 1,6 az alja. Vagy hogy nem tud belőle engedni.

Ekkor még mindig eldöntheted, hogy mi legyen. Mondhatod, hogy alszol még rá egyet.


Érdekes, hogy azt írja 2005.12.01 a forgalomba helyezés dátuma. Tehát a gyártási év is 2005 kell legyen. Valamikor 2005 őszén gyárthatták. Ennek ellenére 2006.01-es évjáratot ír... Tehát lassan inkább 13 éves autó lesz.

2018. jún. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket nagyon hasznosak lesznek! Igen lassan 13 éves autó, megpróbálok majd a korára hivatkozni.

Sajnos ahogy nézem a neten, att a környéken nincs márkaszervíz, ahol elvihetném állapotfelmérésre, de viszek magammal egy hozzáértőt, aztán meglátjuk. Bár szívesebben nézetném meg márkaszervízbe egy nekem nagy összegű és viszonylag idősebb autót.

Viszont ha jól tudom, biztosítás nélkül nem tudom átíratni az autót nem?

Vagy én tudom rosszul?

2018. jún. 30. 10:44
 28/30 anonim ***** válasza:
49%

Ha aláírtátok az adásvételit, rögtön utána kell biztosítást kötnöd, már aznaptól. Ezt on-line interneten is meg tudod tenni, akár hétvégén is 0-24 órában. Ezt nem kell azonnal kifizetni, még ha utalásos fizetési módot választasz akkor sem. Pár hét múlva kapsz majd a biztosítótól levelet, vagy e-mailt, hogy hova mennyit fizess. Ettől függetlenül a biztosításod él rögtön ahogy megkötötted.

Ez után tudod átíratni, igen. Ennek is lesz pár hét átfutási ideje, mire megkapod a nevedre szóló új forgalmit. De az alatt is használhatod az autót.

2018. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a segítséget! :)
2018. jún. 30. 13:04
 30/30 anonim válasza:
Nem mostani a poszt de azt irok hátha valaki olvassa, v golfom van rohad mint állat ajtó küszöb motor háztető ivek, nem ajánlom senkinek.
2023. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!