Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy ennyire forr a...

Normális, hogy ennyire forr a víz?

Figyelt kérdés

Nemrég lett cserélve egy cső az autón, ami a hűtővizet vezeti el. A kis cső, amit cseréltem a tűzfalon volt. A vizet utána újratöltöttem, minden lépést rendesen végigcsinálva, légtelenítve a rendszert.

Ha leállítom a motort, hallom, ahogy a hűtővíz fortyog a tartályban. Légtelenítéskor, miutána a kis szelepnél már nem jött ki levegő, letekertem a tartály kupakot, ahol pár másodperc elteltével elkezdett kibugyogni a víz.

Amikor mentem az autóval, a víz hőfoka nem emelkedett, a csövek nem durrantak el.

A kérdés lényege: Normális, hogy így forr a víz, és ha letekerem a kupakot akkor "kiforrja" magát, "kimászik" a tartályból?



2018. jún. 28. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sok autó hűtőrendszere nyomás alatt működik, ami növeli a víz forráspontját. Ha megállsz, a motor még forró, melegíti a vizet, a keringés viszont megszűnik. A kupakot levéve így normális lehet, hogy felforr a víz. Épp ezért meleg autónál nem illik levenni a sapkát.
2018. jún. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ :)
2018. jún. 29. 10:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Update: kis idő elteltével, a hátővíz cső nagyon bekeményedett, menet közben puhábbb volt, állásában nagyon felkeményedett. Mint kiderült, hengerfejes az autó, és ezért forrt annyira a víz is benne.
2018. júl. 23. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!