Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forr a víz? Segitene valaki?

Forr a víz? Segitene valaki?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy megyek az autóval, majd felmegy 90-re a hőfok egy idő után (3-4 Km), még mindíg csak langyosan fűt, a kiegyenlítőtartály kupakját levéve kiforr a víz, a hűtő pedig jéghideg. 90-nél nem megy fejjebb a mérő, termosztát csere után vagyok. Mi lehet a baj?

2018. febr. 19. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A vízpumpa jó? Mikor volt az cserélve?

Annál vannak ilyen tünetek, ha nem keringet.

2018. febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyáron vettem az autót, nemrég volt cserélve a vezérlés az előző tulaj által, lehetséges, hogy lespórolta volna a pumpát? Nem kellene akkor folynia valahol? Tűnik el a víz, de inkább a tartálynál, gondolom, mert elforr.
2018. febr. 19. 16:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát bizonyos típusoknál el lehet spórolni ezt a cserét, mert egy vízpumpa kibír vagy 3 vezérműszíjat.

De vannak olyan típusok, ami még 20 ezer km-t se bír ki.

Ilyen műanyag lapátos csodák, amikor a vízpumpa ugyan forog, de a lapátkerék áll szépen egy helyben, mert elforog benne a tengely.

Ez milyen autó?

2018. febr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Termosztátot is ezért cseréltél?
2018. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Škoda Fabia I. - 1.9 PD TDi-vel. Ezért cseréltem, gondoltam, az hisztizett be. Szerelőm is a pumpára gyanakszik, vagy pedig hogy valamilyen dugulás van esetleg. Holnap viszem.
2018. febr. 19. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!