Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Később kapcsol a turbó, mint...

Később kapcsol a turbó, mint kellene. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

BMW E46 320d, eddig ha kicsit is odaléptem neki, húzott úgy, ahogy kell. Ma pedig az tűnt fel, hogy szintén odalépek neki vagy akár padlóig benyomom a gázt, csak 3-4 másodperccel később kezd el húzni, de akkor se úgy, ahogy eddig, hanem kicsit gyengébben. Olyan, mintha késne a turbó, viszont van amikor kicsit odalépek neki, akkor más hangja van, mint eddig. Hangosabban sípol, de ezt nem mindig csinálja.

Tudom.. szerelőhöz vigyem el, de mivel 9-én jön a fizetés, addig pár lehetőséggel jó lenne számolni, hogy ha találkozott már valaki ilyen jelenséggel, akkor mi volt a gond. Köszönöm.



2018. jún. 30. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Neked szokott kapcsolni a turbó?
2018. jún. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Kapcsolos turbo :)
2018. jún. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézzétek meg a youtube on. Mad Max climax digest/ interceptor. 1perc 04kor. Ott benyomja az odabacós turbo cooler második vezérműtengölyt.
2018. júl. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

*később működik, mint kellene.

Párbeszédeknél is van, h a másik valami hülyeséget beszél, mégis te érted, h mire akar célozni, csak az a különbség, h én nem hülyeséget beszéltem csak egy számomra szimpatikusabb szót használtam, amiből aki nem érti a kérdést, az szerintem kretén. Bár az eddigi 3 válasz során ez meg is mutatkozik.

Nehéz kérdés és csak abba az egy "hibához" tudnak hozzászólni. Ez az oldal nem nem követeli meg a helyesírást és amúgy sem kapok rá jegyet, tehát azt és úgy írok ki, ahogy nekem szimpatikus. Ha pedig azt nem érti meg valaki, akkor iratkozzon be speciális iskolába. Egyéb szavak amikkel lehet egyszerűbbé teszem a kérdést: *később b_sz oda; *később pörgeti fel a motort; *később húz; *később ver oda neki; *később lök stb. Ezekbe is nyugodtan bele lehet kötni. A korlátozott agyi kapacitás csak eddig a szintig terhelhető.

2018. júl. 1. 11:18
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Döglődik a turbó, kilyukadt a turbó nyomócsöve, stb. Lehet pár dolog. A kérdés az, hogy mi a fenének neked BMW, ha egyik hónapról a másikra élsz. Egy ilyen autónál illik egy fél misinek ott pihenni a bankszámlán, mert bármikor beüthet egy költségesebb hiba. Ezt így távgyógyítással nem lehet megjavítani, de még diagnosztizálni sem.
2018. júl. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tavaly májusban vettem az autót. Fél éven belül amik történtek vele: motorcsere, generátor csere, akksi csere, légtömegmérő csere, kormánymű csere. Mindig az OMV-nél tankolok és csak a MaxxMotion-ból tankoltam bele. Ha már az anyagiakról beszélünk úgy, hogy csak annyit írtam le róla, hogy fizetés után megyek szerelőhöz. Ebben a hónapban speciel másra ment el sajnos nem kevés pénz, azért itt kérdezem meg, hogy hátha valamivel okosabb leszek erre az 1 hétre, amíg szerelőhöz viszem. De úgy látom előrébb vagyok, ha kivárom. ☺
2018. júl. 2. 06:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Annyira birom a veréb, sz*rrágó, irigy válaszokat, mindenbe belekötnek csak azért is, véletlenül se segítenének. Meg minek ilyen autó. Mindenki maga dönti el, nem az volt a kérdés, hogy mikor javitja meg mennyi pénze van rá, hanem az volt b*meg a kérdés, hogy mi lehet a baja...

Amúgy nálam hasonló a helyzet, csak nekem hirtelen betorpan 2200 körül és 2600 ig gyengébben húz onnantól kezd megint jobban húzni. Én így járok vele 2-3 hónapja, nem nem azért mert nincs pénzem javítani hanem mert nem akarok autó nélkül lenni 1-2 hétig akár. De majd ha nem kell a kocsi akkor megjavíttatom, annyira nem zavar mivel ha kb 3/4 ig nyomott pedállal gyorsulok akkor nem venni észre, és úgy is elég jól húz.

2019. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A probléma az volt még, hogy amikor vettem az autót, a klíma szivárgott és ráfolyt az egyik vákuumcsőre. Vétel után nem sokkal ki lett cserélve, mivel azt már láttuk, hogy ez a gond fennáll, de a vákuumcső nem lett cserélve, mivel vagy nem láttuk, hogy volt rajta egy kis zöld folt vagy csak nem foglalkoztunk vele gondolván, mi baj lenne belőle.

"egyik hónapról a másikra élsz"

Ez még mindig egy vicces komment számomra. :D

E46 kupéról van szó, ami a mai napig megvan. A kasztnin kívül minden ki lett benne cserélve és egy utángyártott alkatrészt nem találni benne, csak gyárit. Azóta is csak az OMV-nél tankolok és egyszer sem tankoltam bele sima gázolajat, csak MaxxMotiont. De egy kérdés alapján már ki lettem elemezve, hogy minek nekem BMW, ha nincs rá pénzem. :)

Ami hiba van még az autón, az a 2 hátsó kisablak körülötti gumi tömítés kicsit repedezett, a hátső lökhárítón van egy alig észrevehető repedés (parkolóban valakinek kevés volt a hely), 2 ajtó belsején lévő könyöklőn a festés kicsit kopott és néhány kis kavicsfelverődés az elején.

Azért megnézném a "túloldalt" is, hogy milyen anyagi háttérrel rendelkező emberke alkot véleményt valakiről egy kérdés alapján. :)

2019. júl. 1. 17:44
 9/9 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, hogy az első 2 napban csak később működött a turbó, majd utána egyáltalán nem. Autópályára turbó nélkül felhajtani élvezet volt, mivel rengeteg kretén 50-nel hajt fel a pályára és turbó nélkül onnan felvenni a tempót kicsit macerás volt (előzni esélytelen).

Ez minden nap megtörténik a mai napig, hogy 50-60-nal megy fel az előttem lévő a pályára, de 10-ből kb. 9 alkalommal kényelmesen besorolok a belső sávba és az meg tötyöghet 60-nal a külsőben kedvére.

2019. júl. 1. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!