Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 30éves férfiak körében alap...

30éves férfiak körében alap müvelséghez tartozik a benzin motorok müködésének ismerete?

Figyelt kérdés
Munkatársaim megérdezték, hogy szerintem hogyan is müködik egy négyütemü benzinmotor, amire tévesen azt válaszoltam, hogy egy kazánban elég a benzin ami energiát termel, és az forgatja a kereket. Persze azóta utána olvastam, és rájöttem, hogy mekkora butaságot mondtam. Mentségemre szóljon, hogy informatikus vagyok, és nincs jogositványom, de azóta csak ezzel szivatnak, és már nagyon elegem van belőle.

2018. jún. 30. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon sok férfi nem ért hozzá. Amúgy akit nem érdekel meg nem autószerelő az minek foglalkozzon vele? Én az autókhoz értek mert ezt szeretem, ez a hobbim, viszont nem tudom a Java programozást de nem is érdekel. Az meg az ő értelmi képességeiket vagy inkább annak hiányát mutatja ha ilyen miatt elkezdenek piszkálni. Felnőtt férfiak vagy mi...
2018. jún. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Hetedikes tananyag.

Ez nagyjából olyan volt, mintha Dózsa Györgyre azt mondanád, hogy egy színész volt.


Ezek olyan tudások, amiket a hétköznapokban nem sokmindenre lehet használni, de azért "illik" tudni.

2018. jún. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Társaságtól függ, de szinte minden társaságban van legalább egy olyan ember, aki csak az autókról tud dumálni (pl én), és ezáltal úgy vettem észre, hogy olyanok is szeretnek beszállni a beszélgetésbe, akik nem is értenek hozzá amúgy. Az autós téma lassan olyan mint a politika és a foci, mindig fel lehet hozni, és általában mindenki hozzá is szól valamit, komoly hitviták is szoktak kialakulni, pl dízel-benzin ellentét, VW-Honda ellentét, és hasonlók. Szóval nem árt, ha néhány dologgal témában van az ember, hogy ilyenkor hozzá tudj szólni érdemben, ne pedig kellemetlenül lapíts.
2018. jún. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Minimum olyan szinten nem árt ismerni a benzinmotorokat ahogy egy B-s jogsi tanfolyamának műszaki részében oktatják. Tehát ami a KRESZ könyvben van róla.

Ahogy nem informatikusként is ért az átlag lakosság egy bizonyos szinten a számítógép működéséhez, vagyis azt tudja szinte mindenki hogy nem fogaskerekek vannak a gépházban.

2018. jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Tulkepp nem mondtal hulyeseget. A henger a kazan mi mas lenne.

A benzin eleg es az forgatja a kereket.


A valaszod tokeletes

2018. jún. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez az autós téma is olyan mint bármi más. Akit nem érdekel, nem érint, mért kellene értenie hozzá?

A legnagyobb tudású autószerelő sem ért pl az agysebészethez, vagy az informatikához olyan mélységekben mint egy profi informatikus.

Szerintem ez teljesen természetes. A kollégáid meg idióták, hogy ezen poénkodnak. De végülis minden csoda három napig tart, majd megunják. :)



Nálunk nem volt ez kifejezett tanagyag általános iskolában. Egy technika órán nagyon felszínesen szóba került a kerék feltalálásától a járműipar fejlődésén át a belsőégésű motorokig a történet. De csak elméletben mese szintjén. Valószínűleg azért, mert Bánki Donátról elnevezett iskolába jártam. És azért emlékszem rá, mert akkoriban is érdekelt a dolog.

Millió dolgot pedig nem tudok már, pedig tanították. Mert nem is érdekel, meg nem is foglalkozom vele napi szinten. Pl nem tudok már ritmusképletek alapján verset elemezni. Azt se tudom már mi volt az a spondeus és hasonlók, csak a neve rémlik. Az irodalmárok gondolom engem meg ezért röhögnének ki.

Nincs olyan ember a Földön, aki mindent tud és mindenhez ért. (Bár vannak akik azt hiszik magukról. Ők az okoskodók.)

2018. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nézd én meg tök hülye vagyok az informatikához. Még ezzel az új okostelómmal is bénázom.


Addig jó, hogy elég a benzin, az nem hülyeség. Ekkor kitágul és munkát végez. Az üzemanyag elégésevelével mechanikai munkát kapunk.


Nem is azért érdemes tudni, mert autózik valaki vagy sem, hanem itt egy fontos fizikai jelenség zajlik le, és ezzel sok más folyamat is megérthető.

2018. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

A belsőégésű motorok (nem "robbanómotorok! - ha már robban, nem motor többé) működésének ismerete feltételezi az elemi iskola 8 osztályának elvégzését.

.

"alap müvelséghez tartozik a benzin motorok müködésének ismerete?"

Igen, alapvető.

Sőt, nem csak a benzinmotorok, hanem a dieselek működésének ismerete is.

2018. jún. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Alain Delon ***** válasza:
Te meg szívasd informatikai dolgokkal őket.
2018. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az autók témaköre is olyan, mint a foci meg a politika.

Mindenki "ért" hozzá.

2018. jún. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!