Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines autó miért fullad...

Benzines autó miért fullad folyton le 1-esben?

Figyelt kérdés

Elindulásnál, emelkedőn, rükvercben... Tapasztalatlan sofőr vagyok, és az előző kocsim dízeles volt. Ott csak attól fulladt le, ha túl hirtelen rántottam fel a kuplungot.

Most viszont hiába emelem tök lassan a kuplungot, amíg a dízzellel gázpedál nyomása nélkül simán felmentem kisebb emelkedőn pl parkolásnál, addig a benzinessel ma volt, hogy 5x is lefulladtam parkolás közben. Vagy olykor egyenes terepen, elinduláskor (forgalomban is) is. Még csak pár napja van meg a kocsi, próbálom kitapasztalni, volt, hogy adtam pici gázt is, olyan ütemben, ahogy a kiplungot engedtem fel, de még így is előfordult. Nem tudom, hogy én csinálok valamit rosszul, vagy a kocsi kehes.

2004-es Citroen.



2018. júl. 1. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kehes a kocsi, bénácska vagy.

De érthető is, kezdő sofőr és főleg hogy dízelen tanultál. Itt bizony kell adni gázt elindulásnál, már a fogáspont előtt adhatsz neki bátran, csak ne bőgjön a motor, de úgyis hallod hogy mikor sok. El lehet benzinessel is úgy indulni hogy leugrasz a kuplungról.

2018. júl. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja az autódnak.

Gyakorolsz és majd belejössz.


Az oktatód meg egy gyökér volt, ha azt mondta, hogy gáz nélkül kell indulni.

2018. júl. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha engeded rá a kuplungot lehet érezni , hallani a motort hogy esik a fordulat, gyengül. Ezt is figyeld.
2018. júl. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vegyél automatát!
2018. júl. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, te csinálod rosszul.

Hülye oktatói mentalitás, hogy csiga módra kell elindulni. Még dízelnél is kell gázt adni, hogy a forgalom ritmusában indulj el.

Nyomd a gázt bátran.

2018. júl. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Picit több gázt kell adni. A benzinesek vezetése több ügyességet kíván mint a dízeleké.
2018. júl. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors segítséget, most már intenzívebben adom a gázt. Kezdem kitapasztalni. Ma már csak elvétve fulladtam le (amikor nem adtam).


Nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség van dízeles és benzines között...


A dízelessel dugóban araszoláshoz volt, hogy egyáltalán nem is nyomtam gázt. Tolatáshoz sose. De nem Magyarországon tanultam vezetni, lehet, hogy eleve más a szemlélet, így tanították.

2018. júl. 4. 20:28
 8/8 anonim válasza:

Nekem is úgy tanította anno az oktatóm, hogy engedem fel a kuplungot és ha már halad az autó, adjak gázt. Persze dízel volt. Első autó is.


Most benzines van. Szoktatlan volt, de pár hét nap után te is belejössz majd.

2018. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!