Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tudom megszokni...

Anna978 kérdése:

Miért nem tudom megszokni jogosítvány szerzés után a benzines autónkat?

Figyelt kérdés
A történet az, hogy dízel citroen c3 autón tanultam vezetni, ami sima kuplungfelengedéssel elindult. Amikor forgalmi vizsga után beültem a mi autónkba, ami egy benzines toyota yaris verso igencsak hideg zuhanyként ért, hogy ezzel ilyen nehéz elindulni, mert ugye gázt is kell adni hozzá. De ezzel még akkora problémám nem is volt, mert ahogy egyre többet vezettem kezdtem ráérezni a dologra. Hanem az aggaszt nagyon, hogy egyszerűen a váltó nagyon nem akar ennél az autónál kézre állni. A c3- nál nem is volt a váltóval soha gondom itt meg nagyon sokszor nem abba a fokozatba megy be amibe én akarom és tudom, hogy ezzel tönkretehetem a váltót. Nagyon elvagyok keseredve mert már több mint egy hónapja járogatok ezzel az autóval, nem túl gyakran de azért hetente igen és még mindig problémám van ezzel. Mondhatom teljesen elvette az önbizalmam az egész,ami azzal jött, hogy megvan a jogsim.

2018. jún. 26. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Mert béna vagy.
2018. jún. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Egyik sem azon múlik, hogy benzines az autó. Dízellel is le lehet fulladni, én benzinessel sem szoktam. Járj többet a Yarissal, és megszokod a váltóját. Meg hogy mikor fullad le.
2018. jún. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Inkább a tanuló kocsi volt úgy beállítva, hogy ne nagyon fulladjon le a sok bėnázástól (kevesebb gond mindenkinek). Ėn dízelen tanuktam, utána benzinessel meg dízellel is sokat mentem (benzinesem van) de egyikkel sincs semmi bajom. A hiba benned van. Gyakorolj.
2018. jún. 27. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Lehet, szét van már kopva a váltó rudazata, olyankor képtelenség betalálni a fokozatokba.

A motorja gyenge, pláne nem olyan már mint új korában.


Ezeknek a kis benzineseknek nagyobb gázt kell adni indulásnál, alapjáraton ezek halottak, semmi erő egyikben sem.

1998 óta én is csak dízellel megyek, múltkor vezettem egy Ignist, kb majdnem bementem vele a bokorba. Ha ingyen adnának egyet, felgyújtanám valahol a puszta közepén.

2018. jún. 27. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

még jó hogy nincs olyan sok fokozat..


Gyakorold, mert nagyon egyszerű embereknek akik a nevüket nem tudják leírni is megy a sebesség váltó kezelése, egyszer talán neked is sikerül.

2018. jún. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Az első ugyan nyers volt kissé, de lényegét tekintve igazat mondott. Szóval mert a benzines autó vezetése kicsit több ügyességet kíván a vezetőtől. A dízelnél ott a motor nagy lendítőtömege és nyomatéka. Alapjáraton felengeded a kuplungot és elindul az autó. Kezdőként ez vonzó tulajdonság, de haladóként már unalmas. Persze van aki vágyik erre az unalomra, én nem. Mindenki olyan motorral vesz autót amilyennel akar. Ha úgy érzed hogy hozzád a dízeles karakter áll közelebb akkor ne kínozd magad benzinessel!
2018. jún. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Elárulok egy titkot: a tanulókocsik alapjárata meg van emelve. Mintha kicsit nyomnád a gázt.
2018. jún. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Idő kell mire megszokod az autót, teljesen természetes. Vezetgess, menj vele sokat. Fél év múlva már kutya bajod nem lesz a váltással.
2018. jún. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért a dizel vagy benzin választás nem azon kéne múljon ki mit szeret vagy tud vezetni. A dizel nem való kis távokra városba.


Én is azt tudom mondani, hogy gyakorolj többet a Yarissal. Furcsa amit mondasz egyébként, mert én vezettem pár japán autót, és pont az jellemző rájuk, hogy nagyon preciz kis rövid úton mozog a váltójuk, én könnyen vezethetőnek tapasztaltam őket. Kivéve a 2.2D Avensist. Az egy borzalom volt számomra, és dizel, na bumm.


Friss jogsis vagy, ne pánikolj. 2 évig vezettem anyámék autóját miután faterom vett egy munkábajáróst, ami szintén benzines volt, de annyira más volt, hogy azt is nehéz volt megszokni. Minden autónál más a gázreakció, máshol fog a kuplung stb. Meg fogod te is szokni idővel ne parázz.

2018. jún. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

#4 az Ignis eghy kifejezetten könnyen vezethető, barátságos autó. Ha azzal sikerült majdnem belemenni a bokorba, az csak téged minősít, nem az autót.


Amúgy a kérdésben seholnem emlegetett senki Suzukit, de van néhány komplexusos alak, aki, ha bármi téma is van, nem tudja megállni, hogy valahogy bele ne szője a suzukit.

Na az ilyeneket kéne felgyújtani a puszta közepén, bár a keletkező környezetszennyezés nem ér meg annyit, hogy egy hülyével kevesebb marad.

2018. jún. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!