Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lassú közlekedésért büntetnek...

Lassú közlekedésért büntetnek még?

Figyelt kérdés
Tegnap délután a Balaton északi oldalán mentem végig autóval (Zalaegerszeg-Balatonfűzfő) és elég nagy forgalom volt. Azt vettem észre hogy minden hosszabb kocsisor csak pár ember miatt alakul ki. 3 olyan autóst előztem meg (egymástól függetlenül), akik lakott területen kívül főúton (még hosszú egyenes, jól belátható szakaszon is) 50-60 km/h-s sebességgel haladtak. Ezzel több száz méteres feltorlódást csináltak maguk mögött, pedig az útviszonyok jók voltak, simán mehettek volna 90-nel is. A nagy forgalom miatt meg megelőzni is alig lehetett őket. Milyen okból kifolyólag közlekednek így az emberek? Régebben az ilyenért pénzbírságot szabtak ki. Most már nincs ilyen? Több helyen is kint voltak a rendőrök és nem szedték ki őket a forgalomból, szóval ebből arra következtetek hogy már ezt eltörölték.

2018. júl. 2. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

szabadságon volt a család, és gyönyörködtek a tájban...ez nem autópálya, ahol van egy minimális betartandó sebesség is..

Mi van akkor, ha egy agonizáló négyhengeres, sóderrel túlpakolt IFA megy 50-el? vagy 40-el?

2018. júl. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

milyen autüd van Zastava vagy Zaporozsec???


Az én 30 éves kib**szott lusta dízel mercimmel gond nélkül megelőzök egy 50-60km/h-val közlekedő autóst is nagy forgalomban!!!


Sosem értettem ezt a rinyálást!

Nehogy már más mondja meg mennyivel közlekedjek!


Ez nem autópálya!

2018. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha én vagyok mögötte akkor természetes hogy megelőzöm, de ha mondjuk csak a 10. vagyok a sorban akkor már nem fogom tudni. Ezért is írtam hogy "pár ember" miatt alakul ki ilyen sor, hiszen aki közvetlen a lassan haladó mögött van ő is hibás ilyen szempontból, mert nem előzi meg.

De a válaszokat köszönöm, most már tudom hogy nincs minimális sebesség. (Egyébként 15-20 éve mikor kezdtem még volt. A KRESZ oktató is többször elmondta, hogyha valaki jóval a megengedett sebesség alatt tud csak haladni és ezzel másokat feltart akkor köteles félreállni a legelső lehetőségnél. Valamint volt is a családban olyan, akit ilyen miatt büntettek meg.)

2018. júl. 2. 19:03
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Autópályán van minimum 60km/h óra kivéve nagyobb emelkedőknél mert ott a külső sávban mehetsz lassabban is...


Országúton nincs törvényben alsó sebességhatár, persze ha valaki 20-30km/h-val megy arra azt mondom, hogy durva de 90 helyett 60-al menni egyáltalán nem durva.


Az általad leírt szituációban nem a lassan közlekedő volt a béna hanem a többi autós aki mögötte ment, mert egyrészt ha nem meri megelőzni akkor hagyjon 2 autónyi követési távolságot, hogy a mögötte jövő megelőzze őt és ha kell behúzodjon elé majd megelőzheti a lassan haladót is.


Ha mindenki így csinálná akkor 1-2 perc alatt meg lehetne előzni egy lassan haladót egy ilyen szituációban!


Amúgy meg ezt bele kell kalkulálni a közlekedésbe, bármikor lehet bármi, baleset, útlezárás, építkezés, felhőszakadás, szélvihar....

2018. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Soha nem is büntettek, és most sem büntetnek ilyenért. Bármilyen okból kifolyólag mehetsz 60 km/h-val végig.
2018. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Facebookoztak biztos és nézték a meccset.
2018. júl. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Autópályán van minimum 60km/h óra - szamárság.


Egy kérdés, egy válasz.

Nem volt mód előzésre, vagy nem akartak előzni előtted, igaz? Ha a sor elején lévő 100-zal megy, akkor a többiek sátrat vernek, de nem mennek utána?

A sor így is, úgy is kialakult volna sebességtől függetlenül.


A KRESZ-ben van olyan, hogy indokolatlan akadályozás nem megengedett. De nem nevesíti. Akkor melyik lassúság indokolt, s melyik nem?

Tegyük fel, más jogszabályban van szankcionálás is az akadályozásra.

De ezer indokot tudok mondani, ha, megkérdezik, mit tötyörgök.

Fáradt vagyok, keresek egy címet, gyenge az autó, gyerekkel nem akarok rohanni, Ming-dinasztia-beli vázát vettem, s nincs rendesen becsomagolva stb.

2018. júl. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!