Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lyukas lett a kocsimban a...

Lyukas lett a kocsimban a turbócső. Lehet vele még járni?

Figyelt kérdés

2018. júl. 3. 12:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Az autószerelőm, pénteken tudja megcsinálni. Addig azt mondta, hogy használhatom semmi bajt nem okozok vele. Igaz?
2018. júl. 3. 12:41
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
ha eldurran, úgyis meghallod! bár az átlag autókban nincs nagy turbónyomás!
2018. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Tehát megkérdezted egy autószerelőtől, akinek ez a szakmája, de te nem bízol meg benne úgyhogy ide jössz a gyakorira a sok félkegyelmű válaszadó közé, akik valószínűleg nem is láttak még autót alulról. Értem :D
2018. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sokan járnak úgy az autójukkal, hogy nem is tudnak róla, hogy lyukas a turbócső. :-) Nyugodtan mehetsz vele.

(turbócső=levegőcső esetén, mert a turbón van egyéb cső is, például olajzócső. Bár az ritkán lyukad ki, inkább ereszt)

2018. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát bocsi, hogy biztosra akarok menni :D szerintem ennél hülyébb kérdések is vannak, és ha már itt tartunk szerintem ennek az oldalnak pont ez a lényege...

Kérdezünk és aki érdemlegesen hozzá tud szólni ő pedig válaszol :)


köszi

2018. júl. 3. 13:16
 6/8 A kérdező kommentje:

2-es, 4-es köszi a választ, megnyugodtam.


Ment a zöld kéz :)

2018. júl. 3. 13:17
 7/8 anonim ***** válasza:
hármas, inkább fessed tovább a barlangodat!
2018. júl. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is jártam már így.

200km-es út előtt álltam. Nem is nagyon tűnt fel semmi, csak hogy gázadásnál nagyon sziszegett az autó.

Aztán visszaút másnap, már tudtam, hogy valami baj van, mert emelkedőkön tolta az autó hátul ki a kormot (még nem részecskeszűrős) és olyankor a hibalámpa is kivillant. Az addigi 5-5,5 literes fogyasztásom az egekbe ugrott. Valahol 9-10 liter környékén volt.

De nem volt mit tennem, hazajöttem vele, nem hívtam trélert.


Szerintem pár napot járhatsz vele nyugodtan. Megállni nagy valószínűséggel ettől nem fog az autó. Hosszabb távot/időt azért nem javaslok, mert nem egészséges ha az EGR-t egyebeket teleokádja korommal.

2018. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!