Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlás menete?...

Használtautó vásárlás menete? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy találok egy autót ami tetszik nekem (kereskedésben)

Hogy zajlik a vásárlása?

Ezek az autók már át vannak vizsgálva? Vagy vásárlás előtt lehet átvizsgáltatni? Van rá lehetőség?

Ha át lehet vizsgáltatni, az hogy zajlik? Nekem kell intézni, vagy a kereskedő viszi el egy bizonyos helyre az autót?

El lehet vinni próbaútra?

Ha minden elvárásnak megfelel az autó, és aláírjuk az adásvételit mi történik utána?

Elvihetem az autót? Vagy addig nem tanácsos amíg nem intézem el a biztosítást? Lehet kérni a kereskedést is, hogy elintézzenek minden papírmunkát?

Nézegettem interneten ilyesmikre a választ, de elég ellentmondásos cikkeket találtam.



2018. júl. 4. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:

A te felelősséged, hogy milyen autót veszel. Tehát vagy úgy vegyél autót, hogy valamennyire értesz az autókhoz, vagy vigyél magaddal olyan személyt, aki ért hozzá.

A biztosítást feltételezem az autókereskedőnél is tudod intézni. Mi legalábbis meg tudtuk csinálni. Az autót természetesen rögtön el tudod hozni, ha megveszed.

Ha megvan az adásvételi, akkor utána te íratod át a nevedre, ami azt is jelenti, hogy eredetvizsgálatra kell vinned, illetve az átírásnak vannak egyéb költségei, ezek mind téged terhelnek.

Ha megvan minden papírod, akkor kell menned az okmányirodába, hogy megtörténjen papírügyileg az átírás. Természetesen az illetéket is meg kell előtte fizetned. Ha megvan minden, akkor kerül a nevedre az autó.

Csak arra figyelj, hogy megvan a határidő, amin belül ezt mind el kell intézned.

2018. júl. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!