Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek 25-30 kilométeres...

Szerintetek 25-30 kilométeres oldalszél megzavarhat motorozáskor?

Figyelt kérdés
A hétvégén 150 kilométeres túrára indulok. Kezdőként félek az oldalszéltől, az időjárás előrejelzés megijesztett. Nem vagyok valami nehéz, ezért is félek. Hány km/h-tól veszélyes körülbelül az oldalszél a motorosokra nézve?

2018. júl. 4. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Kezdőként erre nagyon figyelj!


Nagyobb sebességnél(gyakorlat nélkül kisebbnél is)könnyen meglephet egy széllökés!

2018. júl. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mekkora motorral mész a túrára?
2018. júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Ha pl hátizsákkal motorozom, akkor engem sokkal jobban zavarnak az ilyen dolgok. Jobban belekap a szél. Eleve egy naked gépem van, elég egyenesen kell rajta ülni, ezért nem éppen jó vele szeles időben motorozni. Az előző motorjaim idomos sportgépek voltak, ott kevésbé voltak zavaróak ezek a hatások.

Márészről pl motoroztam szeles időben a szlovák érchegységben, semmi problémám volt. Ha viszont nyílt terpen ér az ilyen idő akkor természetesen zavaróbb.

Ebben az évszakban szerintem nincsenek már olyan viharos szelek, ha nem mégy nagy tempóval ( >130 ) akkor szerintem nem lesz semmi gond.

2018. júl. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg. A hosszanti nyomvályúk még veszélyesebbek. Ha véletlenül nem tudod, hogy azok mik, akkor el se indulj.
2018. júl. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez még autóban is zavaró.
2018. júl. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha konstans, és számítasz rá, akkor nem olyan veszélyes. Ha lökésekben érkezik, és nem vagy tapasztalt, valamint peched is van, akkor lehet veszélyes (kanyar közben, előzés közben pl). Ha nincs peched, akkor elég gyengécske ahhoz, hogy komolyan megzavarjon. Én mentem már olyan időben, hogy 80 km/h-s széllökések is voltak, elviselhető volt, csak fárasztó, de nem mondanám azt, hogy szívesen mennék még egyszer olyan időben.
2018. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!