Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet ennyi a kötelező?

Hogy lehet ennyi a kötelező?

Figyelt kérdés

Vennék egy 1.6-os Daihatsu Applause-t, ami elvileg 105 lóerős. Kiszámoltam netrisken és biztositas.hu-n is és 120 ezer alatt nem találtam kötelező+adó ajánlatot, ami irreális egy kb 200000-et érő autóhoz. Oké 19 éves vagyok, de volt már autóm, sose baleseteztem és fizettem rendesen.

NADE: Próbaként beírtam egy 2017-es Nissan GT-R-t 600 lóerővel, és UGYANÚGY 120000 ft-ra hozta ki. Ez irreális.



2018. júl. 4. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azzal GTR-el nem okoznak annyi kárt mint egy 1.6ossal. Értse meg mindenki hogy 0 (ZÉRÓ) köze van a díjnak az autó értékéhez. Amihez van: teljesítmény, típus, tervezett km évente, vezető kora (pár %), irányítószám, kármentesség, ilyesmi. Attól hogy egy 100 ezres szarod van például, még tudsz milliós kárt okozni ha nekimész egy S merci sarkának és repül a lézeres fényszóró. És mivel a tragacsokkal sokan figyelmetlenek mert nem érdekli az állapota, ezért van.
2018. júl. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy az egyben ugyanazokat az adatokat írtam be, mintha én venném a gt-r-t is, minden megegyezik csak az autó nem. De több sebből vérzik a dolog, az adó elvileg lőerőre megy az új szabály szerint, akkor hogy lehet, hogy 20ezer mindkettőre?
2018. júl. 4. 22:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel, tanulmányozd a tarifatáblázatot. [link]


a többinél is elérhető, látható mik a változók, szorzók stb.

2018. júl. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

120e mondjuk tleg eléggé húzós.

A 19 éved nagy büntető szorzó.

Ha budapesti vagy, az is


Sok kedvezményt össze lehet szedni egyébként, jelölj be mindent amit csak lehet, pl van aki ad kedvezményt arra, hogy megadod neki a mail címedet kommunikálni. Asszem az UNION a supershop kártyát díjazza, stb, stb


Olvassad el a lehetőségeket és amit lehet, klikkelj be.


Ezen kívül variálj a fizetési módokkal is, az utalás, csoportos jó kedvezményt ad. Az is ha egyben kifizeted és nem 4 részletben.

2018. júl. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nah, kalkuláltam egyet.


Sajna ez tleg ennyi lesz.


így kb 120e


Ha nem 19 éves lennél, hanem 33, akkor már csak 85e

Plusz, ha 2014-ben szerezted volna a jogsidat, akkor is 85e


Plusz, ha vidéki irányítószámmal (Pesttől 50km-re kistelepülés) már csak 55e


plusz, ha 2000-es évjáratű, 91 lóerős kocsival: kb 49e


Oh, és végig csekkel kalkuláltam (a 120e-t nem, azt még átutalással).

Ha a végső 49e -t utalod, akkor már csak 40e


Szóval, főleg ezek rontanak a képen.

Az még bünti lehetne ha dízel kocsit választanál.


Fiatal vagy, nincs régóta jogsid, Nagyvárosi címen vagy (gondolom), ez mind fokozot kockázatot jelent.

2018. júl. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem valamit nagyon benéztél.

Kötve hiszem, hogy 600 lóerőre 20.000Ft lenne az éves adó.

Nekem 160 lóerős autóm van és 40.000Ft adót fizetek.

A kalkulátor szerint 600 lóerőre 153.180Ft csak az adó.


Én 35 éves vagyok, 18 éve vezetek, kárt soha nem okoztam, vidéken lakom, egész évre előre kifizetem a díjat egy összegben és 65.000Ft a kötelezőm a legolcsóbb helyen. De volt nekem is 200.000 fölötti ajánlatom is.

Van még Cascom is, az 120.000Ft évente 100.000Ft/10% önrésszel.

105 lóerő azért nem olyan borzasztóan kevés még ma se. Teljesen átlagautó. 19 évesen pedig ne csodálkozz, hogy ennyi.

2018. júl. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az még bünti lehetne ha dízel kocsit választanál."


Ezt korábban én is néztem. De nem is értem... Van valami olyan statisztika, hogy a dízel autót vezetők sokkal gyakrabban okoznak kárt, mint a benzines autóval rendelkezők?

2018. júl. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy.

Friss jogsi.

Városon laksz.


Az én példám:

-elmúltam 40.

-falun lakom.

-1995-óta van jogsim.


Évente 40 000 ft, egy 116 lóerős Audira.

2018. júl. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!