Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet egy körből megoldan...

Hogy lehet egy körből megoldani egy autó megvásárlását? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés

Utazom vidékre egy magánszemélyhez, hogy megnézzek egy eladó kocsit. Ha szeretném megvenni, akkor hogy tudom megoldani azt, hogy ne kelljen még egyszer leutaznom?


Elsősorban a kötelező biztosítás, eredetiségvizsgálat és okmányirodai teendőkre gondolok. Ezek hogy következnek sorban az autóvásárlásnál?

Ha még aznap megkötöm online a kötelezőt, elvisszük vhova a közelben a kocsit eredetiségvizsgára, az okmányirodai dolog akkor is csak másnapra marad. Addig a tulaj nem tudja nekem odaadni a kocsit?



2018. jún. 7. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

15 napod van átíratni, a többit leírtad.

Egyébként, ha ennyire vakon, ennyire biztosra meg akarod venni a kocsit (ami egyébként hülyeség), akkor csináltasd meg az eladóval előre az eredetvizsgát, úgyis célszerű időpontot kérni rá előre. És kifizeted neki a vételáron felül. Én is így csináltam, mármint amikor eladtam a kocsimat én csináltattam meg, a vevő pedig utólag kifizette

2018. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Vakon nem szeretnék kocsit venni, de tájékozódtam már elég sokmindenről előzetesen, telefonon.

Akkor elhozhatom tőle a kocsit, ha már csak az okmányirodai teendők vannak hátra? Tényleg: kgfb nélkül is elhozhatnám?


Most már csak az a kérdés, hogy találunk-e olyan állomást du. 5-6 között, ahol megcsinálják az eredetiségvizsgát...

2018. jún. 7. 13:19
 3/14 anonim ***** válasza:

A kocsit elhozhatod minden nélkül (tréleren) vagy ha neten kötsz rá egy biztosítást akkor akár lábon is.


Az eredetiség vizsgálatot bármikor meg lehet csináltatni az átírás előtt. Sőt, akár az eladó is megcsináltathatja eladás előtt is, mert talán 90 napig érvényes.

2018. jún. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Megfontolatlanság . Haver 2szer koppant mert nem nézette át a gépet szervízben sem szerelővel , hitt az eladó dumájának . Első körben 470 ezer ft volt bontott automataváltó és 110 ezer a fékcuccok szereléssel , másodjára csak 150 rongy volt mert a moci beállt és az eladó kipótolta a másik 150 ezret ...
2018. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A dolog nem olyan egyszerű, hogy feldobom a trélerrel, aztán már viszem is, ugyanis nincs tréler. Vonattal utazom a helyszínre.


Két kérdés maradt bennem:

1) Ha minden nélkül hozom el, tehát se kgfb, se eredetvizsga nincs, akkor ha megállít a rendőr, lobogtathatom neki az adásvételi szerződést? Ez így ok?


2) Ha minden nélkül hozom el, elegendő 10% foglalót adni? Vagy az ilyenkor nem működőképes? (Azt tudom, hogy a szerződésbe az kerül, amiben az eladó és a vevő megegyeznek, a kérdés arra irányul, hogy mi a bevett gyakorlat?)

2018. jún. 7. 13:43
 6/14 anonim ***** válasza:

1.) Lobogtathatod de meg fog büntetni, mivel biztosítás nélkül közlekedsz. A biztosítás az eladás pillanatáig él - ezért kötelező már órát / percet is írni az adás-vételire.


2.) Senki nem fog neked egy autót odaadni úgy, hogy nem fizetted ki a teljes összeget. Maximum ha ott hagysz 10% foglalót akkor mondjuk x napra vagy hétre "félreteszi" neked a kocsit.

2018. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

1)-es kérdést értem, tehát kgfb mindenképp kell. Zsír!


2)-esnél még van kérdőjel: ha az eredetiségvizsgát a vétel után csináltatom meg, s ott kiderül vmi, akkor nem túl jó előre kifizetni a teljes összeget, nem? Ezért lenne jobb megoldás a foglaló, ami mellé azt is bele lehetne írni a megállapodásba, hogy ha negatív a vizsga eredménye, akkor a szerződés semmis, s pl. a foglaló előlegnek minősül, s visszajár.


Valahogy azt szeretném elérni, hogy a kecske is jóllakjon meg a káposzta is megmaradjon. :-) Vagy túl sokat akarok azzal, hogy csak foglalót fizetnék meg el is vinném a kocsit? Ez így nem lehetséges?

2018. jún. 7. 14:03
 8/14 anonim ***** válasza:

Az eredetiségi vizsga eredeti koncepciója az volt, hogy azt az eladó az eladás előtt csináltatja meg, mint egy bizonyíték, hogy az autóval minden rendben van. De itthon az az abszolut elterjedt (99.9%), hogy az eladókat nem érdekli a dolog és ráverik a vevőre.


Igen, ha gond lesz a kocsival a vizsgán akkor megszívod. Nyilván bele lehet írni bármit egy szerződésbe, de akinek sáros a kocsija az tudja az eladás pillanatában is és ritkán hatja meg, hogy te megszívtad.

2018. jún. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"túl sokat akarok azzal, hogy csak foglalót fizetnék meg el is vinném a kocsit? "


Nem akarsz túl sokat de sehol a világon nem fog neked soha senki átadni egy kocsit csak egy foglalóra. A foglaló ugyanis pont azt jelenti, hogy "lefoglalod" más vevő elől az autót bizonyos időre, megerősítve a vételi szándékot.


Foglalózd le, egyezz meg az eladóval, hogy csinálja meg a EV-t és mikor megvan visszamész és kifizeted majd elhozod a kocsit.

2018. jún. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tiszta a kép! Indulok vidékre!
2018. jún. 7. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!