Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B Corsa nívópálca alig jelzett...

B Corsa nívópálca alig jelzett olajat, utána 2 liter rátöltéssel max érték fölött van. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Hideg motorral mértem, minimálisan ferdén áll az autó a ház előtt, de ennyit nem csalhat. Rossz a pálca? Engedjek le fél litert? Nem füstöl, húz rendesen


Ecotec X14XE 1995



2018. júl. 5. 11:27
1 2
 1/14 MisterTT ***** válasza:
61%

Ne jàrj vele úgy mert szètnyomja a tömítèseket..

Azt tudod csinàlni hogy bemèsz a patikàba èrsz egy bazi nagy fecskendőt meg egy 30cm darab gumicsövet. Mesèld el mihez kell ha nem akarod hogy furcsan nèzzenek rad! 😁 Aztàn szívjàl le belőlle a nívópàlcànal. Ez a leg egyszerűbb szerintem.

2018. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Haveromnak van akksira köthető szivattyúja, a pálca helyére dugjuk be a csövet és pár decit javít az értéken.
2018. júl. 5. 12:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet hogy túl lett töltve. A min max között úgy kB egy liter van. Csak kétszer annyit töltöttél rá.
2018. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mármint az optimális min-max érték között? Mert nekem még a pálca alján se volt szinte semmi olaj.
2018. júl. 5. 13:44
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi? Semmi. Túl lett töltve. A Min és Max jel között kb. 1 liter különbség van. Mennyivel van jel felett a szint?
2018. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy 2 centivel is. Most nincs előttem sajna
2018. júl. 5. 14:44
 7/14 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz.Simán elbír még + 1 litert is.Ez kb 3 %-os túltöltés a karter űrméretéhez képest,ha 30 litert számolunk a gáztérnek.

Akkor sincs gond ,ha gyárkémény szerűen füstöl a kartercsó,pedig itt már jelentős lehetne a gáznyomás,de ez éppen ezért nem zárt rendszer.

Ha mégis zavar ,akkor szippantsatok le belőle,de ha ennyit megevett,akkor ezt a motor elvégzi majd magától is.No para.

2018. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Akkor is gyanús az egész, 3,5 liter az előírt mennyiség. (Plusz mínusz 0,5)


Amikor a pálca alját nyaldosta, az reálisan annyit jelentene, hogy max 1,5 liter volt benne.

2018. júl. 6. 16:38
 9/14 anonim ***** válasza:
26%
1 litert le kéne engedni belőle valahogy, semmiképp nem egészséges hogy jóval a szint felett van az olaj.
2018. júl. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Na most lehet lepontozni,de gondolkozzatok már egy kicsit.

A 2 ütemű motorok forgatyúsházában az elősűrítésnél legalább 4 baros túlnyomás van szívás után addig még a dugó ki nem nyitja a felömlő csatornákat.A 4 üteműeknél pedig ez állandóan nyitva van a kartercsövön keresztül,ahol egy nagyon kopott motornál is max 0,1 bar túlnyomást ha eléri.Mind kettő motor típusban ugyan azok a szimeringek vannak,amik meggátolják az egyiknél a keveréküzemanyag a másiknál az olaj kiáramlását a főtengely két végén.Na most akkor a 2 ütemű motoroknál repkednie kellene a szimeringeknek,de ezek köszönik szépen jól vannak a jóval magasabb nyomás és hőterhelés ellenére is.

Most akkor valaki írja le,hogy miért is nyomja ki az olajjal túltöltött motor a szimmeringet?

Találkoztam egy extrém példával is,amikor magas olajfogyasztású motorból,Egy tanknál 40 liter benzin 1 liter olaj. A tulajdonos jóvoltából az előírt gyári 3,75 liter helyett szelepszárszimering cserénél kb 7,5 litert engedtem le,mert a tulaj csak öntött bele,mert tudta,hogy sok nagyon fogy,de nem ellenőrizte a nívón,mert nem.Én sem értettem ,hogy miért nem ellenőrizte ,de nem.Egyik főtengelyszimering sem volt még olaj nedves ennek ellenére sem.Másfél öt literes flakonba fért bele.

7-es voltam.

2018. júl. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!