Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt céges autót megéri venni?

Volt céges autót megéri venni?

Figyelt kérdés
Astra H-ról van szó. Természetesen egy tulajos, magyar, rendesen karbantartották és márkaszervízben javíttatták. Viszont 10 év alatt beletettek 300.000 km-t. Kettős tömegű és kuplung nemrég cserélve volt. Megérheti szerintetek?

2018. júl. 9. 23:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy 1,7 CDTI motoros.
2018. júl. 9. 23:07
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
nem
2018. júl. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 crudy ***** válasza:
79%
Nem, és nem azért mert elhanyagolták volna a szerviz mert a cégeseket nyilván agyon szervizelik, hanem azért mert a dolgozók ütik őket. Széthajtják, kínozzák, nem vigyáznak rá mert úgyis céges.
2018. júl. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt, amelyiknek csak egy használója volt, és tudom, hogy hogyan vezet. Egyébként nem.
2018. júl. 10. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Leírták előttem.

Gyakorlatilag nem, mert nem tudod garantálni a fentieket.

Persze, szervízkönyv szerint a kötelezőket megcsinálták, persze, mindig a nyugdíj előtt álló nyugodt nagypapáé volt a cégnél...

2018. júl. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamennyire ismered az előéletét, akkor jó vétel lehet. A nagyobb cégeknél sokszor gondolkozás nélkül cserélnek ki mindent az autóban, mert van pénz, míg a magánszemélyek ott spórolnak meg gányolnak, ahol csak tudnak. Ha kulcsos autó volt, azaz mindenki használta, akkor ne vedd meg, de ha egy, max két ember hajtotta, és nem állandó padlógázon, akkor ajánlom.
2018. júl. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szintén Astra H van céges autónak, 140e km-el és halálán van!

1.6-os ecotec, csattog mint egy dízel, 10 liter benzint zabál, olajat is eszi rendesen, szépen össze van karcolva verve-itt ott.... stb.


én SOHA nem vennék céges autót!

Én vigyázok rá, nem taposom neki hidegen indulás után nem erőltetem a motort, de rajtam kívül más is vezeti ki tudja hogyan!?!?!


Előttem leírták, nem vigyáznak rá mert nem az övék!

2018. júl. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Abból a szempontból, hogy végig normálisan volt szervízelve még jobb vétel is lehet, mint magánszemélytől ugyan ez.


Az előéletét meg jó lenne ismerni. Pl. az én céges autómmal biztosan jól járna aki megvenné, mert sosem hajtottam hidegen, mindig visszahűtöttem a turbót leállítás előtt, főleg sztrádán jártam vele és úgy általánosságban nem vagyok egy műszaki analfabéta. De voltak nálunk kulcsos autók is, amiket mindenféle félanalfabéta falábú kolléga vezetett - na azokat tuti nem venném meg.


Szóval egyáltalán nem biztos ám, hogy rosszabb vétel, mint egy hasonló kocsi magánszemélytől, hiszen ott sem tudhatod, hgoy mennyire cseszte szét és ott még a szervízelés is kérdéses.

2018. júl. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"hanem azért mert a dolgozók ütik őket. Széthajtják, kínozzák, nem vigyáznak rá mert úgyis céges."


Szerintem nem feltétlenül. Nekem sose volt saját autóm de amióta kaptam céges autót ugyanúgy vigyázok rá, mintha a sajátom lenne.

2018. júl. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!