Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manapság tényleg lassabban...

Manapság tényleg lassabban öregszenek az autók, mint régen?

Figyelt kérdés
Egy BMW E46-om van, 2001-es. Nekem úgy tűnik, hogy technikailag alig öregednek az e korú autók, a enyémben is nagyjából minden megtalálható, mint a maiakban. Navi, CD, USB port, kihangosító, auto klíma, stb. csak persze más, régebbi elrendezésben. Tényleg nem annyira öregszenek technikailag a 10-20 éves autók?

2018. júl. 11. 20:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen pl most már egy 5éve vett autó valójában csak 2 éves, lassabban tellik az idő
2018. júl. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nézd meg mi van egy új bömbiben, biztos, hogy csomó minden van, ami a tiédben nincs.
2018. júl. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
kb 6-7 eve nem hasznalok cd-t, meg dvd-t, de ja jo, hogy van benne :-D
2018. júl. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy öregszik, csak annyi különbséggel hogy a mai kocsik belülről rohadnak kifelé.
2018. júl. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 veterán vas ***** válasza:
75%

Igen, ezt én is észrevettem, hogy egy két dolog lassabban öregszik, mint "azelőtt".

Pl. a Felíciám 15 éves korában éppen 15 éves volt, sőt az ülések a fényezés és még számtalan dolog is.

Viszont utána vettem 2006ban egy swiftet, na annak a kasztnija bár ma már 12 éves, de a gumijai csak 4, és az akkuja pedig 3 éves. Sőt, a fékolaj 2 hónapos!


Talán azért, mert ezek már cseréltem....? ;)

2018. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
kicsit pontatlan az hogy lassaban oregednek, inkabb lassabban avulnak el!Igy mar viszont igaz is!Pl egy fullos 98as a6nak boven van akkora felszereltsege mint egy 2018as olcsoautonak!Ha pl visszamegyunk 90be akkor hol tudta volna egy fullos 70es auto egy alapabb 90es felszereltseget
2018. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Beviz Elek ***** válasza:

Minden megtalálható benne? Pl motoros a csomagtartód?


Most reklámozzák az új A Mercit, hangvezérléses. Ír helyetted üzenetet, megkérdezheted az időjárást, ilyesmi :D

2018. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Beviz Elek ***** válasza:

#6

Azért ne feledd el hogy a technika is komolyabb ütemben fejlődik, ne nézd a 70-es és 90-es autók közti különbséget. Amikor gyerek voltam még ment a walkman, majd discman, majd mp3 és mp4 lejátszók, ma meg senki nem használ ilyet mert telefonra felcsapod a cuccot (és netezel is rajta).

Az én 21 éves japóm jobban felszerelt néhány új Skodánál de nem azért mert nem fejlődött a technológia, hanem mert az egyik közép a másik alsókategória.

2018. júl. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
oké, nem teljesen ugyanaz, de pl. megvan benne a navi, automata klíma, automata fényszóró, stb, amiről pl. az E21-nél még álmodni sem mertek. Pl. egyik nap vittem a papámat autókázásra az E46-ommal, neki csúcstechnológia volt az, hogy jelez, hogy nincs bekapcsolva a biztonsági öve. Jó, ő ahhoz volt hozzászokva, hogy a 80-as években (15-20 évvel az E46 előtt), pl. egy Trabant nem tudott mást, mint gurulni, sőt ha valami alapfokú fűtés volt benne az mér luxusnak számított. :D
2018. júl. 11. 21:49
 10/17 anonim ***** válasza:

Csak tudnám hova fejlődik??Hol van erre igény??

Nekem 2hónapos espacem van és kb. az extrák 60%át kibxsznám a kocsiból mert felesleges!

2018. júl. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!