Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy a gond. Még régen vettünk...

Nagy a gond. Még régen vettünk egy autót az én nevemre, csakhogy időközben az összes papírját és a kulcsát is ellopták tőlem, van bármilyen módja annak, hogy megszabaduljak az autó költségeitől? Bővebb lenn!

Figyelt kérdés
Fogalmam sins, hogy mit tegyek. Az jó lenne, ha tudnék róla szerezni bontási engedélyt, kivonatni véglegesen a forgalomból és eladni alkatrészként. Ezt meg lehet tenni így?
2018. máj. 9. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincsenek okmányai, akkor otthon az udvarban tarthatod a végtelenségig, fizeted az adót.


először is a rendőrségi feljelentés példányával, valamint a lezárt(eredménytelen) nyomozási értesítővel elmész az okmányirodába, ott megmondják mi a teendő.


másként örök teher.

2018. máj. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

"az összes papírját és a kulcsát is ellopták tőlem"


Laptopszervizes ismerősöm szokott mesélni ilyen ügyfelekről, akik laptophoz keresnek töltőt, mert a töltőt ellopták. Nem a töltőt, a laptopot szokták lopni, ugyanúgy ahogy általában az autót szokták lopni, nem a kulcsait, okmányait. Ezzel azt is elmondtam, hogy mesének tartom a kérdést, lopott, és időközben meleggé vált autótól megszabadulni elvből nem segítek.

Meg kéne nézni, mennyit osztogatnak orgazdaságért, az hasznpabb lenne

2018. máj. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
"Ezzel azt is elmondtam, hogy mesének tartom a kérdést, lopott, és időközben meleggé vált autótól megszabadulni elvből nem segítek." Micsoda?! Nem mese a kérdés! Az autó az enyém, még a volt férjem vette nekem nagyon régen. Elhiszem, hogy sok a bűnöző, de nem mindenki az.
2018. máj. 9. 13:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Tényleg hihető történet. Szóval van egy autód aminek nincsenek papírjai. Gondolom a rendszámot is ellopták. Egyébként a forgalmit törzskönyvet pótolják az okmányirodában. A rendszámot is akár. Ha ez mind megvan, innentől a bontós már ad igazolást. Beviszed az autót, ő meg kiállítja az igazolást.

Ha van egy régi autód, aminek eltűnteted a papírjait, attól még nem bonthatod szét otthon illegálisan. Semmilyen mesével.

2018. máj. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#2

A kérdező pont azt szeretné tudni, hogy a fizetendő adóktól miként szabadulhat meg. Lopott kocsi után ritkán fizet az orvgazda adót...


Kérdező:

Rendőrségi feljelentés, majd az okmányok pótlása. Ezzel ki lehet vonatni az autót vagy leadhatod a bontóba is. Otthon bontani TILOS, a bontós nem is ad ki neked igazolást ha nem hagyod ott a kocsit.

2018. máj. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!