Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Insigina 9 éves. Rendszer...

Opel Insigina 9 éves. Rendszeresen karbantartott, szervizelt. Autópályán 130 km/h-nál egyszercsak lelassult max 70-re, kiírta hogy haladéktalanul vigye szervízbe. Kevés víz után újraindult?

Figyelt kérdés
Szerelőt hívtam az előbb (250 km-re van a saját szerelő) azt mondja nem a víztől indult újra hanem a motor újraindítástol. Ötlet esetleg?
2018. júl. 13. 15:40
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Elég sok minden lehet...

Más autóm van.Sípolt, kidobta,hogy abgassystem defekt, megtorpant a motor kapásból. Menni lehetett vele (még 150km volt haza. 2 szer kellett megállnom,habár a pályáról lejöttem mert 70 volt a max és fokozatosan gyengült, pihi után újra ment egy ideig aztán megint pihi és haza értem. Lambdaszonda gyanús,de kiderült a turbócsőn volt egy repedés, most az lesz cserélve mert 3ból 3 szerelő azt mondta attól is megbolondul a lambdaszonda,de ha nem segít akkor a lambdaszonda lesz cserélve. De soroltak jó pár hibát rá,hiba kiolvasás is volt ami lambdaszonnda,de aztán lett a turbócső hiba felfedezve .

Szóval hibakódot ki kell olvasni belőle ,mert sok minden lehet

2018. júl. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Milyen víztől? Lelocsoltad a motort?

Bármi lehet gyakorlatilag. Tényleg vidd szerelőhöz inkább. Nem véletlenül van a hibakód jelzés

2018. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Sajnos Németországból behozott autó, és csak annyit ír, hogy vigye szervizbe azonnal. Holnap már várja a szerelő Sopronban, de ide is kéne érni. Köszi a válaszokat!
2018. júl. 13. 16:36
 4/35 A kérdező kommentje:
Hűtővízként ment a víz...
2018. júl. 13. 16:37
 5/35 anonim ***** válasza:
Ez gyakorlatilag bármi lehet, vészüzemmódba váltott az autó, azért ment csak 70-el, majd az újraindítástól megint a normál program indult el rajta. Szervíz lesz mindenképp.
2018. júl. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Majd írd le légyszi, hogy mi volt a hiba.
2018. júl. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Igen, az újraindításkor az aktív hibakódok átkerülnek a tárolóba. Így az autód újra használható lesz, amíg valamelyik szenzor nem érez a beállított tartományon kívüli jelet. Ha újra előjön, akár csak egy pillanatra, akkor újraindításig megint vész üzemmódba rakja magát a motor és le lesz korlátozva a fordulatszám.

Ki kellene olvasni egy hibakódot, hogy mi a nyűgje. Abból ki lehet okoskodni, hogyan tovább.

Opel szerviz van elég sok helyen az országban. Lehet hogy drágább, mint a te szerelőd, de engem megnyugtatna ha ránéznének, hogy hazaindulhatok-e vele.

2018. júl. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszolók! Épségben és további gond nélkül visszatértem Sopronba , és sajnos nem a márkaszerviz de egy helyi kiváló autószerelőnél kezdem a holnapot. Mindenképpen jelzek, mi volt a gond. A hibakód külön nem írta ki, orulok, hogy nő létemre ennyire boldogulok vele:)
2018. júl. 13. 21:09
 9/35 A kérdező kommentje:
A szerelonel hagytam az autót, a gép egy szelep nyomás csökkenését jelezte( kb ennyit fogtam fel az elmondottakból ) jövő héten okosabbak leszünk. Viszont javasolja, hogy adjam el, mert ezek az Insigniak sz.rok :(
2018. júl. 14. 19:46
 10/35 anonim ***** válasza:

Benzines? Nem vagyok biztos, hogy 9 év után egy apró probléma miatt el kéne adni. Vagy hány éve van meg neked?

Várjuk a további fejleményeket :)

2018. júl. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!