Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem világít távolabbra...

Miért nem világít távolabbra a tompított fényszóró?

Figyelt kérdés
Reflektorral jól látok messzire, de ha csak tompítottal megyek akkor kb 3m-re világít el és semmi mást nem látok, nagyon zavaró, veszélyesnek találom.
2018. júl. 14. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Rosszul van beállítva. Vidd el egy Autóklubba, ott beállítják neked.
2018. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Állítsd magasabbra.

A legtöbb autóban van magasságállító.

2018. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

- Gyenge izzó van benne. Cseréld erősebbre.

- El van bszódva a foncsorozás. Cserélj lámpatestet.

- Bemattult a búra. Cserélj lámpatestet.

- Szarul van beállítva. Állíttasd be szakemberrel.

- Túl alacsonyra van állítva. Tekerd magasabbra.

- Koszos a szemüveged. Töröld meg.

- Rossz a szemed. Menj szakorvoshoz.

2018. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínű valamelyik opció a fentiekből. :)


Csak annyit tennék hozzá, hogy az hogy mennyire látsz egy fényszóróval, nagyon viszonylagos.

Korábban xenon fényszórós autóm volt. Teljesen elégedett voltam vele. Több utasom is megjegyezte, hogy milyen jól bevilágítja az utat.

Most led-fényszórós autóm van. Talán egy fokkal még jobb, kontrasztosabb megvilágítást ad.

A munkahelyi céges autónk (nem saját használatú, mindig más viszi) viszont a legegyszerűbb halogén fényszóróval van szerelve. Ezzel én is úgy vagyok, hogy a reflektor még elmegy, de a tompítottal olyan érzés, mintha sötétben vakon vezetnék. Alig látok magam előtt valamit az útból. Több kollégámnak is felvetettem már, hogy ők nem tapasztalnak-e ilyet, mert akkor el kéne vinni beállíttatni. Ők meg nagy bambán nem is értették miről beszélek, szerintük teljesen normál a tompított fénye az autónak.

Szóval lehet akár ez a megszokás a te esetedben is a dolog mögött, ha esetleg nemrég váltottál autót.

2018. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!