Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon gáz egy Ford Orion mk2?

Nagyon gáz egy Ford Orion mk2?

Figyelt kérdés
Egy 1.8-as dízel, 1989-es, mondhatni szinte ingyen odaadná egyik rokonom, nagyon vigyázott rá. Nagyon gáz egy ilyen autó, motorikusan nagyon bonyolultak ezek, otthon hozzá lehet nyúlni, vagy már ez is modern?
2018. júl. 15. 00:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ezek rozsdásodásra hajlamosak, ez is sajnos itt-ott rozsdásodik, de szétrohadva, kilukadva nincs szerencsére.
2018. júl. 15. 00:18
 2/4 anonim ***** válasza:

A motor váltó örök darab náluk, de a vezérlésére nagyon kell figyelni.

2 vezérműszíj van, egyik a vezérlés, másik az adagolót hajtja. Elég könnyű elrontani a felrakást, és akkor szakad...

Ha meg szakad, ennél a típusnál görbülnek a szelepek, és nagyon szétvágja a motort.


Ne csak kívülről nézd a kasznit, a hátsó hossznyúlvány hajlamos szétrohadni, meg még jópár helyen alul.


Ezeket még lehet otthon szerelgetni, bár eléggé célszerszámok kellene hozzá, elektronika egy darab nincs benne, semmi.


És elég erős motor, nekem ment mint a golyó, Mondeokon ugyanez van turbóval.

2018. júl. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Átnéztem mindenhol, én nem láttam alul se rohadást. Ám egy hozzáértővel át lesz azért nézetve. De maga a kocsi nekem tetszik, vezetni is meglepően jó.
2018. júl. 15. 02:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt a barátaidtól kellene megkérdezni, az autó magában jó, de, fontos, hogy a környezeted hogyan fogja viselni, hogy régi autód van, holott a trend a mérce a BMW. Anno nem egy osztálytársam monda nekem középiskola második osztályba, hogy inkább járna busszal mint Suzukival sajnos nem így tettem ezért nevetség tárgya lettem én lettem a "szutyukis" , lehet ha akkor a bérletvásárlás mellett döntök kedveltek volna az osztálytársaim. De megközelíthetjük a történetet úgy is, hogy van egy Ford dízeled ami tartós,strapás és lehet még kibír 10 évet különösebb gond nélkül. Javaslatom, hogy dízelt nem kellene otthon javítani, de ha értesz hozzá akkor nem szóltam.
2018. júl. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!