Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószakértők! Ti így elinduln...

Autószakértők! Ti így elindulnátok 630 km-es útra?

Figyelt kérdés

Adott egy Opel Corsa Joy 1.2 Benzin, 54 lóerő, 1995-ös gyártású.

Van egy út ami 630 km hosszú.

Tegyük fel, hogy átlagsebesség 90km/h lenne.

Ti elindulnátok ilyen kocsival?

Meg kéne állni vele pihentetni?

Kéne 2x tankolni?

Mennyibe kerülne az üzemanyag?


2018. júl. 16. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyfelől miért ne, másfelől azért nem ért tudni, milyen állapotban van a kocsi.

Ha a gumik is 95-ös évjáratúak, akkor nem. Ha még egyszer sem cseréltek fékfolyadékot vagy a váltóban olajat, akkor szintén nem.

Ha rendszeresen hordták szervizbe, karban van tartva, nem hegyi versenyeken használták, akkor miért ne bírna egy ilyen utat ki?

2018. júl. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
2x tankolni? Bár nem ismerem pontosan az adott modellt, de tényleg 90-es tempóval 1 tank benzinnel simán vinnie kell a 630km-t. Valószínűleg a humán tényező miatt kellene csak megállni "pihentetni"... :)
2018. júl. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok autószakértő, nyilván simán elindulhatsz vele, ha jól karbantartott autó... A fogyasztását nem ismerem az ilyeneknek, de ez amúgyis nagyban függ a vezetési stílustól (bár ez országúton kevésbé számít, de azért ott se mindegy) s főleg az időjárástól. Majd kiderül, miért fontos, hogy viszonylag fontosan mennyit eszik?
2018. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Rendszeresen karbantartott autó, 1 éves gumikkal.

Városon belül kb 7 litert eszik.

Ennyi idős autónál nem áll fenn a veszélye annak hogy pl félúton megáll?

2018. júl. 16. 21:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha csajhoz mennék, akkor el. Minden másra ott a posta.
2018. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy rossz Wartburggal voltam a román tengerparton és bejártam Erdélyt, kétszer is. A '80 - as években a lengyelek kispolszkival lehúzták a lakókocsit Isztambulba.


Kamionosok Rábával elmentek Teheránba, Bagdadba, Alma Atába.


Ha műszakilag rendben van, miért ne? Én hengerfejesen meg csúszó kuplunggal hazavergődtem a Varnyúval.

2018. júl. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Ennyi idős autónál nem áll fenn a veszélye annak hogy pl félúton megáll?"


Én nem pont félútra tippelnék, annak nagyobb a valószínűsége hogy előbb, vagy később. :)

Persze hogy megvan rá az esély, csak az a kérdés, mekkora? Nyilván egy 20+ éves autóban már nagyobb a kockázat mint egy újban, de ha karbantartott és nincsenek nyilvánvaló, látható gondok vele, akkor nagy az esély egy kellemes kirándulásra, mindenfajta szerelgetést mellőzve az útszélen.

2018. júl. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én még annó az 1.0 b corsa-mal megtettem egy hosszab utat is,viszont elzsibbadtam,és nagyon hangos volt,meg egyszer felment a víz 95 fokra,de kb ennyi,hazaértem vele éppségben,de szerintem a motor körülbelül tíz évet öregedett mert már a 130-hoz is gangolni kellett rendesen,szóval nem volt túl egészséges szegénynek...
2018. júl. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha rendszeresen karban van tartva a verda.

Én pl az osztrákokhoz egy 2017-es évjáratú autóval se mernék elmenni, mert görények a Magyarokkal, azonkívül dolgoztam autókölcsönzőben, ahol a 0 km-es verdák sorban hullottak ki a kliensek kezei közül...

Szóval lehet, én is előbb ülnék be egy wartburgba, mint egy elon musk féle elektromos szentszarba.

2018. júl. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nézesd át egy hozzáértő szervízben, ha magad nem tudod megítélni!

Lehet elkérnek egy 20-ast az alapos vizsgálatért, de inkább az út előtt derüljön ki, ha valami gebasz van!


Ha tudnám, hogy jó állapotban van/ ezt mondják átvizsgálás után, akkor miért ne indulnék el? Persze hogy elindulnék.


Pihenni nem az utó miatt kéne, azaz kell, hanem a vezető miatt. Menetviszonyoktól függően 2-3 óránként erősen javallott az akár egy-két perces megállás, kocsiból kiszállás és minimál torna. Egy-két perc, nem több már csodákat ér.


Hogy hányszor kell tankolni, az attól függ, hogy mekkora a tank és mekkor a fogyasztás, illetve telitankkal indulsz-e.


Ha az üzemanyagköltés kiszámolása egyedül nem megy, akkor ott matekból/logikából problémák vannak.

A [link] oldal azért segít: a megadott útvonalra, ha rendesen fel tudod paraméterezni a keresést (amit kétlek annak függvényében, hogy a fogyasztás becslés sem megy), akkor nem csak a várható üzemanyagköltésget, hanem pl az útdíjakat is megsaccolja.

2018. júl. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!