Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melegszik a víz vajon, meddig...

Melegszik a víz vajon, meddig bírja a kocsim?

Figyelt kérdés

Van egy Master tehergépkocsi és ha átlépem a 90-et (sebesség), és ahogy nyomom a gázpedált, emelkedik a víz hőmérséklete a műszerfal kijelzője szerint. A negyedik vonalról felmegy akár a hatodikig is. De ha nagyon nyomom neki a gázt, akkor a piros színű égésjelt is elérem. Ki van véve a termosztát, de csak nagy a nyomás a kiegyenlítő tartályban. És ha 100 km távot megyek, akkor 1 liter vizet kell töltsek bele a kieg tartályba. Reggel két vonalon van a víz hője, és maximum 4 vonalig megy fel termosztát nélkül!!!


Meddig lehet vele így közlekedni? Tudom, azonnal autószerelőhöz kéne vinni, de hamarosan visszajön a szabiról a nagyon jó szerelőnk, és csak vele akarom megcsináltatni. Szóval meddig lehet így vele kihúzni naponta 250 km távlattal, meg tippeket, és tanácsokat is szívesen fogadnék.



2018. júl. 17. 23:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet, elment vadászni a hengerfejtömítés, rosszabb esetben gátrepedt lett a hengerfej.

Mondjuk most a melegekben még az is melegszik, ami nem szokott.

Én egy hengerfejes dízel opelt vettem, fene tudja előtte mennyit mentek vele, de tömítés csere után semmi baja nem volt.

Arra kell figyelni, hogy víz mindig legyen benne, mert ha túlmelegszik, az olaj nem fog semmit kenni, és elmennek a csapágyak is szabadságra. Azon meg már csak motorcsere segít.

2018. júl. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!