Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik csapágy a rossz (több...

Melyik csapágy a rossz (több lent)?

Figyelt kérdés
Elsőmeghajtásos autóról van szó. Amikor egyenesen megyek kicsit hallom, hogy búg. Jobbra kanyarodásnál felerősödik, balra kanyarodásnál nem hallani. Nem tudom megállapítani, hogy elölről vagy haturól hallom. De felemeltem a kocsit és nekem úgy tűnt, hogy az elsők rendben vannak (nem forognak szabadon de simán - egyenletesen lehet tekerni). Hátul szabadon forognak a kerekek, de bal oldalon kicsit mintha súrlódna valami. Mi lehet a gond?

2018. júl. 18. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:

a kerékagy csapágyakat ugy érdemes vizsgálni hogy felemeled a masinát, és a kerekeket egymás után jobra balra fel le megmozgatod, és ha van holtjáték akkor ott valószinű a csapágy kopott.

De egyébként egy nagyon kopott kerékagy csapágy olyan hangos(kb mintha villamossal mennél a sinen olyan hangja van) hogy azt egyértelműen hallanád melyik oldalon vana gond.

Más is adhat ilyen hangokat, pl: fék.

El kéne menni egy szerelőhöz aki ért hozzá, ő 10 perc alatt megmondja mia gond

2018. júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ok. Kösz. Elviszem szerelőhöz :(


Ja van egy.videóm, 16 másodperctől egy balkanyar aztán jön a jobb kanyar, elég jól lehet hallani, amúgy valóságban zavaróan hangos


[link]

2018. júl. 18. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!