Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom hogy rossz a...

Honnan tudom hogy rossz a csapágyfészek?

Figyelt kérdés
Adott egy Simson, amit most újítok fel. Előző gazdájánál a dugattyú szerinte bele akadt a felömlőbe, ami a tetejéből leszakított egy pici darabot. Teljes felújítást tartok, így a csapágyak,szimeringek cserélve lesznek a főtengely felújítva, henger fúrva és teljesen új dugattyú. Mennyi az esélye, hogy a csapágyfészeknek baja van? Hogyan deríthető ez ki? Esetleg javítható blokk csere nélkül? Ha nem javítom mi a következménye?

2014. máj. 9. 08:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A csapágyfészekben nem csúszkálhat így a csapágy:

http://www.youtube.com/watch?v=UrY8VAv_KIE

Hanem hőlégfúvóval fel szokták melegíteni a blokkot és csak úgy lehet belekocogtatni a csapágyat.

2014. máj. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kata kata ***** válasza:
A fenti hozzászóló által bemutatott filmből látod,ha így mozog ki-be,akkor kivan kopva a csapágyfészek.Ha már kotyog is benne ,az nagyon ki van kopva.Egy bizonyos határig lehet javítani.Ha nem javítod ki akkor a csapágy még jobban kitágítja a fészket és kárba vész amit idáig belefektettél.
2014. máj. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nem kotyog benne de Elég könnyen belemegy az uj csapagy. Ne kell melegíteni rajta kézzel bele tudom nyomni. Nehezen de belemegy. Ez is javításra szorul? Hogy lehet javítani?
2014. máj. 9. 13:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Erre találták ki a csapágyragasztót.
2014. máj. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A csapágyragasztó nem csak ideiglenes megoldás?
2014. máj. 9. 15:09
 6/11 kata kata ***** válasza:
Tovább tart mint a csapágy.
2014. máj. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, gondolom ebből érdemes minőségit használni. melyiket tudnád ajánlani?
2014. máj. 9. 15:36
 8/11 anonim ***** válasza:
loctite csapágyragasztót elég jónak mondják.
2014. máj. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha hidegen nehezen de bele tudod tolni, akkor még éppen használható csapágyragasztó, de ennél jobban kopott blokk már cserére szorul.

És még mielőtt jönne valami sufnikirály barom, leírnám hogy a Pontozást, és hasonló gányolási technikákat kerülni kell messziről!

2014. máj. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen hidegen bele tudom tolni. (igaz nehezen de bele megy) ebben az esetben milyen csapágy ragasztót használjak? Loctite 603 0,1mm hézegra jó loctite 638 pedig 0,25mm.
2014. máj. 15. 00:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!