Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért zavarja az embereket ha...

Mért zavarja az embereket ha valaki szabályosan közlekedik?

Figyelt kérdés

Az az autópályán a 100zal közlekedőt 130cal megelőzöm, de már mögöttem dudál a BMWs, mert neki 150nnel kell mennije ...


Lakóterületen belül 50nel megyek vagy ha olyan szakasz, ahol tudom, hogy nem veszélyeztetek senki és fontosabb, hogy dinamikusan vezessek a többiekkel a biztonságosabb közlekedés miatt felmegyek maximum 60ra, de akkor is dudál mögöttem egy barom, aki 70-70al szeretne menni.


Egy útról lekanyarodom, de megállok mert megadom a kötelező elsőbbséget a gyalogosnak (mert rá kanyarodom) és már tudálnak meg ku --va anyáznak...


Mi a baja az embereknek?



2018. júl. 19. 22:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%

Rám kétszer dudáltak, jogosan, buta voltam, körforgalomna együtt indultunk el és ő gyorsabb volt, bocsánatot kértem,de mivel van dudája használta.


Másik, kereszteződésbe értem a teszkóba,ügye mindenkinek megadva az elsőbbség, kivéve egy akkor még távol haladó manusnak, neki is macisajtja volt, de ő csak rámdudált, mutogatott, én meg néztem hülyén, hogy mi a baja, aztán a kocsim hátuljára mutatott, mivel nem volt semmi gond, gondolom az emblémára hivatkozott és részese lehetett a "dudálj le egy kisértékű autót ok nélkül "mozgalomnak mindez ebben az évben, 2.5 éve vezetek, naponta.

2018. júl. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Rám idén már dudáltak EGYSZER mikor benéztem egy sávváltást (nem vettem észre a holttérben a másik autót). Tavaly szerintem egyszer sem. Mindezt budapesten évi 40e km-rel.


Ha rád lépten nyomon villognak és dudálnak akkor bizony veled van a baj.

2018. júl. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos ez a magyar közlekedési kultúra...

Mindenki qurvára siet, mert élet-halálról dönt az a két perc a mit nyer.

Sokan úgy értelmezik a KRESZ-t, hogy autópályán 160, országúton 120, városban 70 a sebességhatár. De ha meglátják a VÉDÁT, akkor rögtön bele kell taposni a fékbe és a hivatalos sebességhatár altt kell közlekedni azon a pár száz méteren, aztán megint lehet nyomni.

Engem mondjuk nem is zavar, előzzön meg, ha annyira sürgős. Azokat a barmokat rühellem, akik csak úgy poénból megelőznek és előttem teljesen indokolatlanul satuféket nyomnak. Érdekes, hogy akkor már nem annyira sürgős...

Sokan a stop táblát sem ismerik. Úgy vannak vele, hogy majd fékez a másik, ők sietnek, a többiek úgyis ráérnek.

Ha a körforgalomban nem vágsz ki valaki elé, vagy nem lősz ki csikorgó kerekekkel a lámpánál már piros-sárgánál már nyomják a dudát.

Ez van sajnos... Ma már boldog-boldogtalan autót vesz. Lefizetik a vizsgabiztost, amit itt is számtalanszor hangoztatnak.

Tegyél az ilyenekre nagy ívben és bízzál benne, hogy nem téged törnek össze, legyenek csak minél távolabb tőled, megváltoztatni őket nem tudod!

2018. júl. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

9#. 1. Nem kell váratlanul kivágnom hogy egy 150-170el közlekedő autónak be kelljen fékezni, ahogy én 130al előzök mondjuk egy 100al menő kamiont.


2. A legtöbb esetben nincs elég hely... de miattam valószínűleg velem együtt le kellett lasítania majd megállniai a mögöttem haladónak hogy szabályosan eltudjam engetni a gyalogost.


3. GPS az autóban, ami folyamatosan mutatja a sebességhatárokat. Ez csak akkor tér el ha valamit felújítanak és lejebb viszik a határt, de fordítva nem.

2018. júl. 20. 09:28
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Zavarni és akadályozni a Kresz szerint megengedett, veszélyeztetni tilos. Aztán ahogy az ember érzi... Sokáig nem illik feltartani azt sem aki szabálytalanul gyorsan hajt.
2018. júl. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
25%

Hülyék az emberek!

Ennyi! nem tudsz velük mit csinálni.

Ha énrám dudálnak, vissza szoktam dudálni és nézek rá vigyorogva, mi van józsi, az én kürtöm hangosabb? :-)


Autópályán meg figyelj, mert jönnek a kisp@csüek nagy autóval, és őnekik hajtani kell a fényképért...

2018. júl. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 mikeXxX ***** válasza:
28%
Azért az sem mindegy hol haladsz mert ha valaki a belső sávban alszik azt általában én is elküldöm a melegebb éghajlatra attól függetlenül hogy szabályos vagy sem ne tartson fel ha kint megy valaki az nem zavar.
2018. júl. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
43%

Nyilván van ilyen is. De ha valaki a belső sávban a megengedett sebességhatár alatt cammog indokolatlanul és nem megy ki akkor sem ha valaki jön mögötte, nem neki fog feljebb állni és kiírni ilyen kérdést. Legalábbis én ezt evidensnek gondolom.

Engem már konkréten villogtak le úgy, hogy 145-tel tömött kamionsort előztem. Villogás nélkül is feltűnt hogy ott van mögöttem és nem tudom miből gondolta az illető, hogy amint lesz rá alkalmam nem fogok lehúzódni előle.

Nem értem mit várt. A 30.000-es csekkemet gondolom nem ő fogja befizetni helyettem. Ha pedig lefékezek 90-re, hogy besoroljak két kamion közé, azzal nem tartom fel?!

Kénytelen volt 10-15 másodpercig 200 helyett 145-tel vánszorogni, ami miatt pár másodperccel később ért célba. Borzasztó...

2018. júl. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
43%
Ez jó kérdés: mert ma már Mo. a szabálytalankodásra van ráhangolódva minden téren.
2018. júl. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 mikeXxX ***** válasza:
0%
19# Persze hogy különben éhen halnànak a zsaruk 😂😂😂!
2018. júl. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!