Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet még iránytváltani...

Hogyan lehet még iránytváltani egy elektrohidraulikus irányváltós traktoron?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet még iránytváltani egy elektrohidraulikus irányváltós traktoron?

Van rajta kuplungpedál, de szerintem a kar felhúzásakor is szétold a kuplunk.

Féket használtok hozzá kis sebességnél? Elég ha csak előre hátra tologatja a kezelő?



2018. júl. 20. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:
ok. gondolom nem lopott a trakesz, hanem nincs meg a kezelési könyv..ha a tiéd, akkor kérdezd meg a forgalmazót, vagy töltsd le a gúgliról, vagy keress rá a jutubon..
2018. júl. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontos típus?

Attól függ milyen a felépítése és a működési elve.

Van olyan aminél csak a klasszikus kuplung elektrohidraulikus és ki kell nyomni a pedált, de van olyan is, ahol a kart elég hátrahúzni. Pl.: DynaVT. Egyébként ha kuplungolós akkor fékre rálépek és megállok teljesen, majd úgy irányváltás. A DynaVT traktorban pedig csak húzom a kart. Ki kell tapasztalni mekkora sebességnél nem ránt nagyot

2018. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kb. 10 éves Lamborghini traktor. De tipusfüggetlenül kérdezném, mert kicsit szokatlan.


Csak ilyen próbakört/élménykört vezettem. A tulaj azt mondta, hogy inkább nyomjam irányváltáskor a kuplungot is, mert még szokatlan lehet váltós után.


Ezt a fékezést nem értem kuplung nélkül. Gondolom kiemeled az irányváltó kart eközben fék és mehet hátrameneti fokozatba egyből.?

2018. júl. 20. 21:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!