Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másnak is ilyen nehezen ment...

Másnak is ilyen nehezen ment a vezetés az elején?

Figyelt kérdés

Ma volt az első vezetés órám. Rutin pályán kezdtünk. Elindulás, megállás, váltás kettes sebességig, fordulás stb.

Tudtam magamról, hogy nehezen lendülök bele, de úgy érzem hogy kissé nehezen ment.

Nem éreztem se a gázt, se a kuplungot. Nem tudtam mikor hogy engedjem fel, nehezen ment a csúsztatás is. A másik bajom az elindulással volt. betettem sebességbe, mondta az oktató óvatosan adjak gázt, max 1500 as fordulatig, de éppen ráléptem a gázra és felment 3000 re, szóval iszonyat béna voltam. A csaj aki velünk volt, szintén első alkalma és neki nagyszerűen ment minden. Én folyton átléptem a felezővonalt, nem tudtam mennyire kanyarodhatok erősen, túlkormányoztam stb.


Azért első alkalom végére már illene valamennyire belelendülni nem?

van esély hogy beletanulok, vagy ha van is csak nagyon soká?



2018. júl. 20. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Első alkalom, ember! Én sok óra saját gyakorlás után mentem vezetni, az első órán még megállni se tudtam rendesen :D

Még a kötelező órák levezetése után is természetesnek tartom, hogy egy lassabb ember sokat bénázzon, no persze, nem olyan alapokat, amiket te írsz, hanem pl. parkolás (ismerek olyat, akinek évekig tartott alapfokon megtanulni, de most is ferdén áll be)... Igazából a jogsit is úgy szerzed, hogy semmi rutinod és félelmetes lehet az egész.


Ha ennyire bénázol, hát ennyire bénázol, majd belejössz, ne aggódj, ezek nagyon egyszerű dolgok, egészséges ember simán megtanulja hamar, de nem csoda, hogy nem megy rögtön.

2018. júl. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az izgalom az oka!


Nyugodj meg, ne igyál előtte koffeines italt.


Fél literes vizet vinni és inni!


Előtte tessék bekajalni!


Venni 700 Ftért egy pár tornacsukat!

2018. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem a csaj már gyakorolt előtte...én is ilyen voltam amikor kezdtem,csak én otthon már a fater kocsiján jó sokat gyakoroltam mielőtt el mentem vezetni,egyébként ennek az izgalom az oka,mielőtt mész vezetni meditálj,elégítsd ki a szükségleteidet,vigyél magaddal vizet,és csak lazán,szerintem hamarosan beletanulsz.:)
2018. júl. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem, de mondjuk én már jogsi előtt is vezettem a faluban. Így az alapok már megvoltak.


Bele fogsz jönni hamar.

2018. júl. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek! :)

Igazából mikor én vezettem, még nem is éreztem annyira vészesnek, végére már úgy ahogy ment a sávtartás.

Aztán jött a csaj és puff, azt hittem elsüllyedek ott...

2018. júl. 21. 07:36
 6/8 Mopat ***** válasza:

Persze, hogy beletanulsz!

A tornacsukát azért írták, mert valaha azt tanították, hogy kényelmes, zárt, ne túl nehéz lábbeliben vezess. Főleg gyakorlásra, tehát a gumicsizmát, a két számmal nagyobb bakancsot kerüld. Azaz jobban érzed a pedálokat, és a cipő a lábaddal együtt mozog. Nem kóvályog benne...

A víz jó ötlet, megnyugtató a szomjúság ellen a tudat, hogy van vized. Viszont annyiban óvatosan vele, hogy van, akire izgalmában rájön az...üríthetnék. Ezt általában úgyis tudja magáról mindenki, ugyanis ha pl. dolgozatírás alatt hajlamos rá, akkor máskor is. Azért nem kellemes a feszülő hólyagra is koncentrálni vezetés közben. (A hölgyike meg gyakorolt otthon, sokan mennek úgy jogsit letenni, hogy van lehetőségük a gyakorlásra otthon és ki is használják...)

2018. júl. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom.

Lassan itt a 2.ora is.

Kivancsu vagyok hogy fog menni.

Tornacsuka beszerezve :)

2018. júl. 25. 13:13
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom megegyszer a valaszokat!

Tegnao.megvolt a 2.vezetesem is. Mar kimentunk a forgalomba is.

Mar jobban erzem a pedalokat; vettem egy olcso tornacsukat.

Meg vannak bajok a kuplung- gaz eltalalasaval, vagyis hogy mikor melyiket engedjem fel jobban de hat azt mondta kezdo vagyok meg...

:)

2018. júl. 27. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!