Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S50 fényszóróba milyen...

Simson S50 fényszóróba milyen halogén izzó megy bele?

Figyelt kérdés
Halogén izzót szeretnék bele venni, de nem tudom, hogy melyik passzol a foglalatba. 6V-os elektromos rendszere van. P43t, P45t, BA20d izzókat néztem.

2018. júl. 22. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:
BA20d hez való a foglalat, ha ebbe találsz halogén izzót akkor tedd bele. Más fajta nem lesz jó, mert a foncsorban meg van tervezve az izzószál helye milliméterre pontosan. Ha nem oda esik a szál, akkor semmit nem fogsz látni a lámpával sötétben, mert össze vissza fog világítani.
2018. júl. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
SEmilyen!
2018. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Köszönöm a válaszod! Rendben, akkor beszerzek egy BA20d izzót, 6V-osat. Kérdés. Milyen W számú legyen? Ugyebár 35W-os a világítótekercs, ha jól tudom 5W a hátsó helyzetjelző. Én nem találtam 30W-os izzót, csak 25W, illetve 35W-osat leltem. A 25W-osat gondolom kicsapná, de a 35W-ot elbírná?


Kedves Utolsó! Ha semilyen nem illik bele, akkor elmondanád, hogy miért? Mert gondolom S50-es fényszóróba csak bele lehet "barkácsolni" egy halogén izzót. Kérdés, hogy a fémtükör hogy bírja a meleget....

2018. júl. 22. 13:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Nos, a mai nap kiderült, hogy BA20d izzó van benne 35W-os. Ha kicserélem 25W-ra, akkor jobban fog világítani, vagy kicsapja az izzót?
2018. júl. 23. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a gondolatmenetedet, kérdező. A gyengébb izzó hogy világítana jobban?
2018. júl. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem nagy pénz akkor vegyél mindkettőből (35,25) aztán próbáld ki. Idővel megfárad a lendkeréken a mágnes ezért nem tudja azt a teljesítményt amit újonnan le tudott adni a rendszer, ezért nem fogja kivágni a 25W-os izzót, sőt azzal lehet hogy jobban is látsz, mert fényesebb lesz az izzószála mint a 35W-osnak. Furán hangzik, de így van ez a gyakorlatban. Ez nem akkumulátoros, meg 3 fázisú generátoros fesszabályzóval ellátott rendszer. Lényegében annyira bonyolult csak, mint egy bicikli dinamós világítása, szóval a Watt számok csak zárójeles értékek. Ha nincs pénzed 2 izzóra akkor a 25W-osat vedd.
2018. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. júl. 25. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!