Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elválasztott gyalog és kerékpá...

Elválasztott gyalog és kerékpárúton lehet motorral közlekedni? Gondolok itt smkpre és sima motorkerekparra.

Figyelt kérdés

2018. júl. 22. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Hah, NEM!
2018. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem szabad.


Lakott területen kívüli kerékpárúton lehet smkp-ral közlekedni, ha tábla nem tiltja.

Gyalog- és kerékpárútra viszont tilos ráhajtani mind motorral, mind smkp-ral.

2018. júl. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A 2. válaszban írottak helytállóak, csak nem ezt kérdezed.


Idézet a kreszből:


e) * „Kerékpárút” (26. ábra); a tábla a kétkerekű kerékpárok közlekedésére kijelölt utat jelez; a segédmotoros rokkantkocsi, a gépi meghajtású kerekes szék és a kétkerekű segédmotoros kerékpár lakott területen kívül a kerékpárutat igénybe veheti, ha ezt jelzőtábla nem tiltja. A kerékpárúton más jármű közlekedése tilos;


Ezek alapján csak lakott területen megengedett, hogy a kerékpárúton közlekedj.


A sebességed nem lehet több, mint 30. km/óra, gyalog- és kerékpárúton pedig csak hússzal mehetsz.

2018. júl. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ezek alapján csak lakott területen megengedett, hogy a kerékpárúton közlekedj."


Gondolom lemaradt a nem szócska.

2018. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vagy a kívül.

Gyorsan és figyelmetlenül írtam, bocs mindenkitől.

Szóval csak lakott területen kívül szabad smkp-vel kerékpárúton menni.

2018. júl. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én pl a Megyeri-hídon szoktam átmenni 50-robogóval. Ott nem tiltja tábla és ha találkozok biciklisekkel, gyalogosokkal még lassabbra veszem a tempót, nem kell az acsarkodás senkivel.
2018. aug. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!