Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.9 PDTDI érdekes / furcsa...

1.9 PDTDI érdekes / furcsa probléma (Superb - alapjárat / rázás / remegés)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hátha találkozott már valaki hasonlóval.


Skoda Superb, 2006, 1.9 PDTDI, 77 kW, BSV motorkód.


Két érdekes problémám is van az autóval.


1. Sebességből üresbe kirakva (pl: lámpához gurulva) leesik a fordulatszám az alapjárati alá kb. százzal (~800-ra), majd mikor teljesen megálltam, akkor beáll alapjáratira (~900-ra).


2. Üresben a motort kb. 1 600-ig pörgetve, majd gázt elvéve erőteljesen rázva esik vissza a fordulat alapjáratira (utána nem ingadozik). Amennyiben feljebb pörgetem, úgy nem jelentkezik ez a probléma, szépen lecsökken a fordulatszám és beáll alapjáratra.


Cserélve az elmúlt néhány hónapban: vezérlés, kettőstömegű, olaj, szűrők, pd elem tömítések.


Mind a két hibajelenség hidegen és melegen is jelentkezik, illetve nem minden esetben fordulnak elő, de elég gyakran. Volt, aki pd elemet cseréltetett volna velem, más ugyan erre a hibára vezérműtengelyt. EGR-t is okolták már, le is falazták, viszont a probléma ugyan úgy fennáll azóta is.


Köszönöm!



2018. júl. 22. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondcsak, gázolaj szűrő is volt cserélve?
2018. júl. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, az is volt cserélve előző olajcserekor.


Ami még kimaradt, hogy 280 000 km van az autóban.

2018. júl. 23. 13:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Genetáror töltést mértetek?
2018. aug. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem ugyanez van, megoldódott a probléma? Esetleg lehet tudni hogy mi volt a hiba?
2019. máj. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kicsit elkestem a valasszal, de azert leirom, hatha segit valakinek:) PD elem okozta a problemat (tolerancian kivuli korrekcios ertekek). Erdemes elvinni egy chipeshez, aki eredeti szoftverrel meg tudja nezni a korrekcios ertekeket alapjaraton es menet kozben is (en 5000-et fizettem erte). Csere vagy felujitas elott erdemes tisztito adalekot kiprobalni, hatha csak valamilyen lerakodas okozza a problemat, illetve tomiteseket cserelni, hatha ott van szivargas.
2020. dec. 25. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!