Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám Romet Kadett...

Hogyan tudnám Romet Kadett motorom felújítani?

Figyelt kérdés
Van egy öreg Romet Kadettet motorom papámtól kaptam. Igazából családi örökség mindenki azon tanult motorozni és mindenki használta. Én nagyon szeretem csak eljárt felette az idő és most gondoltam felújítom. Miket kéne rajta cserélnem ami esetleg már nem a régi a motoron? Új dugattyút kapna arra gondoltam láncszettet is. Meg néha gyújtással vannak gondok, gyújtótekercset gondoltam cserélni meg apróságokat. Pl.: légszűrő betét, váltó fogaskerék, kuplung lamella, ilyenek. És a bowdeneket mind. Szerintetek mit kéne még rajta cserélni, felújítani ami esetleg segíthetne az állapotán?

2018. júl. 23. 00:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A felújítás úgy kezdődik, hogy szétszeded és felméred az alkatrészek állapotát, nem úgy hogy listát írunk, hogy mit cserélnénk vagy mit sem.
2018. júl. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta... ahhoz annyit lehet hozzá tenni, hogy csak akkor kezdjél hozzá, ha biztos vagy benne, hogy össze is tudod rakni a motort, nem szétszedni nehéz, (bár egyeseknek az is okozhat problémát).
2018. júl. 23. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy irják.

Csak azt kell megcsinálni, cserélni ami rossz .

Nagyon sok km nem lehet benne , úgyhogy a váltó fogaskeréknek pont nem lehet semmi baja.

Mindent átnézni és ami nejó csak azt kell javitani vagy cserélni.

2018. júl. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs ezekkel különösen probléma. A főtengely például irdatlan szívós ezekben. Arra kell figyelni ha gyári dugattyú van benne annak a gyűrűje oldalt reteszelt és nem alul mint például a simson. Tehát olyan gyűrűt kell venni rá.

A kuplungszerkezetet egybe kell cserélni és fogadni merek hogy nem jó, a lamella nem elég cserélni mert az agy szétveri a lamella barázdáit sajna. A hátsó villa tengelyét időnként cserélni és zsírozni kell mert nincs szilentezve és idővel lötyögni fog. Na, ezt én megszilenteztettem utólag.

2019. szept. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!