Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 12. óra után, normális sebessé...

12. óra után, normális sebességben elindulni a piros-sárga után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap volt a 11-12. órám (forgalmi, B). A kérdésem igazából annyi lenne, hogy tudtok valami "trükköt" hogy lehetne picit gyorsabban indulni a lámpánál?

Nem arról van szó ott állok, aztán másodpercekig várok. Sárgánál már 1-esben engedem a kuplungot és próbálok gurulni, viszont annyira lassúnak érződik!

Valakinek van tippje? Ti hogy csináljátok?

Egyébként egy fura dolgot szoktam, mégpedig amikor már sejtem hogy sárga-zöld lesz, sebességbe rakom és fogáspontnál tartom az autót, fékkel.

Ez elég gáz nem?

Köszönöm a véleményeket!



2018. júl. 23. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hogy akarsz elindulni gyorsabban? Ha hirtelen engeded a kuplungot elkapar vagy lefullad teljesítménytől függően, amiért az oktató szólni fog; ha rátaposol a gázra erősen szintén elkapar, és ha a kuplungot is rajta tartod, akkor égeted azt.

Szóval jól van ez így, kuplung óvatosan fel, majd egy kis gáz. Ha nem úgy csinálod, akkor a pedálok összehangolatlan kezeléséért megbuktatnak...

2018. júl. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Forgalmi vizsgán vannak bizonyos elvárások, amelyek az óvatos, átgondolt vezetést követelik meg.

Megbukhat a vizsgázó, ha parkoláskor centizget a mellette álló autó mellett, nem tart kellő oldaltávolségot, de a lámpa váltások is rizikósnak a vizsgán.

Helyzettől függő, hogy a sárgánál fékezni kell, vagy a gázt nyomni - a rossz döntés bukást ér.

A piros-sárgánál az indulásra kell felkészülni, ha a zöldre váltás előtt begurulsz a kereszteződésbe szintén bukás lehet, ergo fölösleges sietni.

Csináld azt, amit az oktatód kér.

2018. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

No para!

Vizsgázni úgysem mész mostanában!


"fogáspontnál tartom az autót, fékkel."


Ezt kifejtenéd?

2018. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak a kuplungot engedd, adj egy kis gázt is. 1500-2000-ig simán mehet a fordulatszám.


"Egyébként egy fura dolgot szoktam, mégpedig amikor már sejtem hogy sárga-zöld lesz, sebességbe rakom és fogáspontnál tartom az autót, fékkel."

Ezt a kuplung nem fogja szeretni hosszú távon.

Emelkedőn érdemes ezt alkalmazni, de ott is inkább úgy, hogy amint fogásponton van a kuplung, azonnal engeded a féket.

2018. júl. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szia! Ugyan ez volt velem is, mikor tanultam, de most már beláttam,hogy ez így teljesen okés. Valahogy úgy van szokva az ember mintha need for speedezne, vagy nem tudom :D, hogy menjen az autó mint az ökör, nyomni kell 0-100ra minél előbb.Tegnap lett meg a forgalmim egyébként, teljesen kizárom már ezt az érzést, engedd el te is!
2018. júl. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 pont ma voltam vezetni.

Nézegettem az autósokat, volt akinél még így is korábban indulok el. Szóval elengedem már énis, kicsit nehéz de tűrhető :D

2018. júl. 27. 17:19
 7/10 anonim válasza:
52%
Király! :D
2018. júl. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hová sietsz?

Leteszed a vizsgát, utána kialakítod a saját vezetési stílusodat, gyakorolsz.

2018. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"fogáspontnál tartom az autót, fékkel." - kb. mintha a kúszni akaró automatánál csak a féket nyomnád. - Gyorsabban úgy tudsz elindulni, ha nagyobb gázt adsz, de ugyanúgy csúzstatod a kuplungot (kb. 1-2 sec) induláskor (a csúsztatás itt azért kell, hogy ne kaparjon el az autó, csak dinamikusabban induljon el).
2018. aug. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bizony!

Mivel 1-essel indulsz, eleve nem lesz gyors. Bár az is relatív. Városon belül nekem az 50 is rémgyors néha. Most tanulok én is vezetni. Tegnap országúton vezettem 90-el. Visszaérve a városba, az 50 is baromi lassúnak tűnt.

2020. febr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!