Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pizzafutár autó?

Sivatagi1996 kérdése:

Pizzafutár autó?

Figyelt kérdés

Üdv!


Pizzafutár állást keresek nyári munkaként, de szinte sehol nem adnak/lehet bérelni autót vagy motort, mindenhol saját autót várnak el.

Kérdésem a következő: keresek egy olyan autót ami nagyon keveset fogyaszt városban, van benne klíma, és alapvetően olcsó autó és "elnyűhetetlen", tehát szervízköltsége "szinte nincsen".

Köszönöm szépen a válaszokat!



2018. júl. 24. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Felénk is hirdetnek ilyet, hogy saját autóval motorral, kérdem én, az autó ára vissza fog jönni nyári munka alatt? Megéri Neked vagy az autó árát akarod kitermelni? Szoktam látni srácokat, kiélt, megalázott, fájó lelkű Golf 2 dízelel, ugyan csak megerőszakolt Alfával, meg egyéb olcsó autókkal, erre a célra egy 1.2PDTDI Lupó, Audi A2 felelne meg, az 3 litert eszik és van benne klíma, de folyamatos indítgatással fogod megölni rövid időn belül, ha meg benzines, akkor 5 litert fogyasztó Hybrid felelne meg, mert az kamu, hogy van benzines ami 5 liter alatt eszik városba rövid távokkal.


Ha a klímát kiveszed, tudsz venni 70 ezerért 4 hónapos vagy akár 2 hónapos műszakival rendelkező valamit, ami lutri, lehet bejön és még a gyermekeid is csodálják, de lehet, hogy az első sarkon azt mondja, hogy "csütörtök". Nekem adott volt, hogy megyek futárnak, van Swiftem, benne klíma, csak feltettem a kérdést. Megéri? teljesen leharcoltam volna szegényemet.


Így nem lettem pizzafutár.

2018. júl. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk Székesfehérváron a KFC keres(ett) robogós futárokat, robogót adtak hozzá. Miért nem nézed meg azt is?
2018. júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Júlis vége van... a nyári munkáról késtél egy hónapot, de ne sajnáld,vha azt pizzafutárként képzelted el.

Célzottan nyári futárkodásra nem szabad semmilyen autót megvenni.

2018. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában a 90-es évek Swift-jei, Corsa-i, pár Astra, néha a 80-as évek Ford-jai, Uno-i szoktak lenni.
2018. júl. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Régi Suzuki Swift 1.0, 4,5-5literrel elmegy városban, ha jó állapotban van. Olcsó megvenni, olcsó fenntartani, van belőle klímás verzió, csak ritka és ha bekapcsolod az 53 lóerőből kb. marad 30 :D legalábbis érzésre.
2018. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Feltétlen kell a klíma? Ha nwm kene még egy 4T Trabant is jó volna...
2018. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egyetem alatt is dolgoznék, a robogóval az a gond, hogy esőben nem tudok melózni.

Nem csak nyári futárkodásra lenne az autó, 1 hosszabb távra is, 2 - ha valamit el szeretnék intézni a városban, elmenni A-ból B-be akkor jobb ha nem a családi transitot használom pl. esti kondiba járáshoz.

Szóval ezért kellene egy olcsóbb, fürge kis autó, ami jövés-menésre, futárkodásra, eljárogatásra a városon belül tök jó, nyílván nem fogok vele Szeged-Pest távokat menni pályán.

300-ig gondolkoztam. Üdv

2018. júl. 24. 21:41
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezres swift mondom. Az 4,5-5literből elvan, az 1.3-as pedig 5,5-6literből, az meg már pályára is bőven jó.
2018. júl. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Swift, semmi más. Amúgy nem éri meg saját autót kinyírni ilyennel. Én biztos nem mennék ha ez a feltétele, adjanak autót, de ne várják el hogy sajátot nyirjak ki az indít, 500 méter után leállít, majd pedig újra indít üzemmóddal. Benzint talán állják, de ez elenyésző költség, a szervizt majdnem biztos hogy neked kell állni, az pedig nyári munkából nem fog összejönni úgy hogy meg is érje. Nekem a szívem szakad meg az ilyen autók láttán, akkor is ha csak egy Swift.
2018. júl. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezres Swift, klíma felesleges, mert ki be ugrálsz az autóból és mire lehűtené az utasteret, már engeded be a meleget.

Azért nem kell az ördögöt festeni a falra.. A napi nettó 12-15 ezer Forintos futár fizetésekből ki lehet köhögni egy Suzuki fenntartását. Számolj úgy, hogy 10 ezret amortizálódik havonta, ennek megfelelően rakjál félre pénzt szervizre.

2018. júl. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!