Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első kocsim? Kezdő kocsinak...

Első kocsim? Kezdő kocsinak milyen márkát, évjáratot, típust ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nemsokára meglesz a jogsim, szeretnék egy autót venni.


Kezdő kocsinak milyen márkát, évjáratot, típust ajánlotok?


Benzines legyen vagy dízel?


Egy nap 30-50 km-eket mennék vele. Nem feltétlen használom majd a hét összes napján.


Ez attól függ majd, hogy mennyire viszi a pénzt, illetve nagybevásárlásra megyünk-e, stb.


Elvárásaim:

Guruljon, ne essen szét, fenntartható legyen. 😀



2018. júl. 25. 10:38
 1/7 Mopat ***** válasza:

Szerintem biztos kérdeznek majd ilyet, hogy mennyit akarsz rákölteni, városban lenne az a harminc kilométer, vagy földúton egy tanyavilágban? Illetve, van-e valamilyen márka-rajongásod(Sokaknak van.)

Aztán így mondjuk elmondják az Opelesek, hogy mit vehetsz félmillióért, vagy a Hondások, hogy mit egyért pl.

Amúgy tanulni majd minden autó jó lehet, hiszen egy öreg Suzukinak vagy Astrának akkor sem ártasz, ha a haverokkal a hóban csapatva nagyi kertjében kicsit megtolod az almafát...Jó, ártasz, de jó esetben vezetéstechnikailag sokat fejlődsz, esetünkben pedig nem a közúton vagy a pláza parkolóban voltál vagány...

(Jó, sarkítottam, erre még egy műszaki nélküli autó is jó...)

Már akár százezerért is van autó, persze ekkor ne legyenek nagy igényeid, klíma pl felejtős, nagyon meg se kergesd a gyorsforgalmin...Ilyen első generációs Swift pl.

2018. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Mennyit költenék? Hát havi 10.000 Ft-nál gondolom többre jön ki, de legyen egy 20-as akkor már havi szinten (fogalmam sincs hogy mennyibe kerülne így fenntartani, ha úgy használnám ahogy írtam)


Hol közlekednék?

Faluból városba, aszfaltozott úton ( a 30 km pedig oda-vissza út lenne)


Nincs márka rajongásom, tőlem talicska is lehet, ha gurul, meg van neki teteje, hogy ne ázzak szét ha esik.


500.000 Ft a plafon plafonja, 2-300.000 Ft-ért is bőven jó valami kis nyugger autó, klímát sem várom el.

2018. júl. 25. 11:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Suzuki swiftek, teljesen megfelelő kisautók erre a célra, bárki bármit mond. Szarért húgyért fent fogod tudni tartani, bárhol találsz hozzá alkatrészt, stb.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2018. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik!

Köszi! :D

2018. júl. 25. 12:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, nekem 1.0 swiftem van, már 5 éve. ('97-es évjárat).

Ingázok, napi 60 km-t. Tökéletesen jó autó. Olcsó fenntartású, kevés hiba, ha szerelni kell, olcsó és egyszerű.

Csak a légkondit hiányolom (mert sokat ülök benne melegben), de amúgy nagyon szeretem.

Biztosítása olcsó, teljesítményadó szintén.

2018. júl. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
B-s Corsa ízelben, Citroen Saxo/Peugeot 106 dízelben, valamilyen SDI VW, vagy I. szériás Fabia.
2018. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2018. júl. 26. 05:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!