Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem érzek rá a kuplungra,...

Nem érzek rá a kuplungra, túlpörgetem az autót, és a parkolás se megy túl fényesen, menjek vissza oktatóhoz?

Figyelt kérdés

Forgalomban(budapest) jól boldogulok, mások szerint is, de néha(napi 3szor max) túlpörgetem az autót elindulásnál, mert félek hogy lefullasztom, vagy kézifékes indulásnál hatragurulok.Vezetni nem félek, kifejezetten szeretek.Ez nagyon rossz arány? Erre rá fogok érezni idővel, vagy vegyek pótórát oktatótól mert rosszul rögzül? Most kezdtem újra vezetni, amikor jogsit szereztem, jól ment a kuplungOlÁs, elsőre meglett a jogsi. Kb 100km-ert mentem az újrakezdés óta, másfél hónap alatt.

És nem tudok ügyesen tolatva meg párhuzamosan beparkolni, ezt hogyan célszerű gyakorolni,(oktatónál vagy egyedül parkolóban, és kb mennyi időt szánjak rá). Nem vagyok vaksi, nem mennék neki más autónak, van eszem, megállok mielőtt bajt okoznék.Előre menetben megy, elsőre, vonalon belül, ahogy kell. Jelenleg minden autótól messze állok, sose húztam meg más autót, vagy okoztam volna balesetet, de most már olyan helyre is kellene mennem ahol kicsi helyre kell parkolnom.

Most az volt a kérdésem kiváltója, hogy ki is röhögtek idegenek amikor látták a parkolásom, tehát nem lehetek valami ügyes.

Automata váltósat ne ajánljatok, most arra nincs pénzem, de ki van nézve a típus, 5év múlva veszek, viszont addig ezzel el kéne boldogulnom.

Köszi előre is.


2018. júl. 26. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Magad intézd , indulj el úgy hogy kuplung - 1esbe teszed de nem nyomsz gázt hanem alapjárattal indulsz .Ekkor felengeded a kuplungot elindul és most 2esbe teszed és gázt adsz . Autóval menj el Aldi profi parkolókba piac terekbe későn - korán mikor elhagyatott . Ezeket a beállásokat tolatást kihajtást gyakorold . Én jogsi suli után este hajnalban pattantam be a gépbe és magamtól ment minden .
2018. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
majd belejössz, mint pár millió sorstársunk..
2018. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért jó ha maga gyakorol üres helyeken mert az oktató autó más mint a sajátja , pénzbe kerül és minél több órát sajtolnak ki belőle .
2018. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most nézem kicsit rosszul fogalmaztam, tolatva és párhuzamosan is tudok parkolni, de nem elsőre megy, gyakorlatlan vagyok, ki kell javítanom, ebben szeretnék rutint, ami nyilvan majd idővel jön.
2018. júl. 26. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!