Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért férfiatlan, ha egy...

Miért férfiatlan, ha egy férfinak kisautója van?

Figyelt kérdés
Yarisom van, amit valószínűleg csak öröklés útján engedek el a kezeim közül. Tapasztalom, hogy előbb kihajtanak elém, dudálnak le a semmiért, mintha nagyobb autóban ülnék. Utóbbival (Honda Accord) direkt lefulladtam a lámpánál, ráérősen fordítottam el a kulcsot. Mindenki állt mögöttem türelmesen. Meg ez a "női autózás"... Elvonatkoztatva az én kocsimtól, mitől női egy kisautó, csak azért mert nincs 4 méter hosszú (pl: Clio, Corsa, Fiesta, Punto)? Ezt soha nem értettem, komolyan. :)

2018. júl. 28. 20:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

Nem férfiatlan!


Nekünk is egy ezres Yaris volt évekig a családi autónk!

Könnyű parkolni, könnyebb forgalomban használni, általában kisebb teljesítményű (le/tömeg arányt nem nézik) jol gyorsul az apró autó, kevésbé biztonságos.


Gondolom sokan az első két indok miatt hiszik csajos autónak, mert a nők... Nem folytatom tudjátok mit gondol róluk a társadalom tévesen, csak megsúgom, arányaiban kevesebb balesetet okoz nő, mint férfi (lassabb -biztonsagosabb- haladás

2018. júl. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, hol van az előírva, hogy férfi csak tankkal járhat?
2018. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem párhuzamosan volt yarisom és 200 lóerős sport alfám, nagyon szerettem a yarist, dízelgőzzel elment, csak olajcserére volt felnyitva a motorház és az is ment ha odaléptem. Mikor megvettem nekem is volt egy kis előítéletem, 3x mentem vissza, mire eldöntöttem. Viszont az volt a tapasztal hogy ha nem öregasszony stílusban közlekedsz, akkor nem ér semmi atrocitás, nem tolnak le, nem dudálnak, villognak. Nekem sosem volt vele ilyen gondom.
2018. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
hülyeség! láttam már hogy egy férfi Twingot vezet, meg láttam hogy egy fiatal csaj Mondeot vezet! engem is néha ledudáltak az Astrámmal, de nagy ívben szrtam rá!
2018. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

Erre a kérdésre szerintem nem kapsz konkrét választ. A hülye sztereotípiák miatt van. Városban teljesen jó egy kisautó is.

Nekem sincs kimondottan nagy batárom, pedig én rendszeresen autópályán ingázok. Nappal ha jönnek mögöttem állandóan villognak akkor is ha 160-nal nyomom. Az előttem haladók simán kivágnak elém úgy, hogy nekem kell fékeznem. Bezzeg éjszaka mikor nem látják az autót, csak a gyárilag led-mátrixos fényszórót, ahogy jön hátulról, azt hiszik, hogy valami nagy autó és már messziről húzódnak le.

2018. júl. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Múltkor egy pali bevágott mellém, amikor pályájára mentem fel, lexus luxus terepjárója volt, nekem meg egy nyomorult astrám, de addig dudaltam a ketszólamu kurtommel amíg hallotta!
2018. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Miért lenne férfiatlan egy kisautó? Szerintem ezt csak az agyonhasznált, már roncstelepre való 20 éves BMW-ket menőnek gondoló "férfiak" és a kis plázás barátnőik gondolják így. Eszetlen barmok véleményére pedig normális ember nem ad.
2018. júl. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Én is vezetek mindenféle trágya autót, kicsit, nagyot, régit, stb, de soha nem dudálnak le. Lehet mégsem az autóval van a baj. Budapesten is szoktam járni, ott sem.
2018. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez a Kategória (Yaris,Twingo) főleg nagyvárosi nőknek lett kitalálva.

Mivel nincs 4 méter a hosszuk, nem gond velük parkolni, továbbá nincsenek annyira motorizálva,hanem városi közlekedéshez vannak optimalizálva.


Az eggyel nagyobb kisautók, mint Auris,Clio,Polo már nem olyan csajosak.

2018. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A clio, meg a polo pont ugyanakkora mint a yaris...

sőt a poloban kisebb a hely, mint a yarisban...

ha a yaris női kocsi, akkor a polo, meg a clio is az.

2018. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!