Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy újonnan vett használt...

Egy újonnan vett használt autó általánosságban tényleg kb 3 év múlva már csak a vétel ár felét éri?

Figyelt kérdés
2018. júl. 29. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem.

Az enyém rossz állapotban volt így felújítottam. Most 2-szer annyiért tudnám eladni, mint amennyiért 5 éve vettem.

De az is lehetséges, hogy 3 év múlva a vételár harmadát sem éri. Ha egy viszonylag új (max. pár éves) autóról van szó, amit ez idő alatt teljesen lelaknak, akkor simán összejöhet.

2018. júl. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Típusfüggő, de azt nem hinném, hogy bármelyik típus 3 év után a felét éri. Szerintem kell minimum 5-6 év ehhez.
2018. júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Nyilván nem lineáris a dolog, de az előző kocsim ("Ufo" Civic), 5 milla volt újonnan, 11 évesen még mindig elvitték 1.8 - ért. Persze a pénz is romlott ennyi idő alatt stb. Valószínűleg egy prémium márkán nagyobb a bukás.
2018. júl. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább 25-30% amit veszít, de ez típus függő nem kis mértékben
2018. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Autó függő.


Egy g Astra caraván újonnan volt olyan 3.1 milla, most 10 évesen a szalonban 1 millióért számítanák be, új vásárlása esetén. Persze mennek ilyen korú, futású autók 1.5 millióért is.(kicsit magas már)

De megveszik azt is.

2018. júl. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös

A G Astrák jól tartják az árukat, mert megbízható, viszonylag igénytelen, de jól használható autók.

2018. júl. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minnél drágább a kocsi annál nagyobb a bukta.Egy kommersz olcsóbb 3-4 milliós kocsi nem fog veszíteni ennyit az értékéből,de egy luxus Mercit meg lehet nézni mennyiért kapsz meg 3 évesen és mennyi az újkori ára.Simán a feléért megkapod.
2018. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Változó, de nagy átlagban 4-6 évesen éri az felét az újkori árának. A japánok valamivel jobban tartják az árukat. A legnagyobb értékvesztése pedig a 15-30 milliós nagy utazó limuzinoknak, terepjáróknak van. Ezek eleve túl vannak árazva így nem csoda, hogy milliókat lehet rajtuk bukni egy év alatt is.
2018. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szalonautónak az átíratás pillanatában csökken 21%-al az értéke. Ezután évente típustól függően 8-15%-al.
2018. júl. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!