Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor rosszak a francia...

Most akkor rosszak a francia kocsik vagy nem?

Figyelt kérdés
Olyan megosztó véleményeket hallok. Sokak szerint atyaúristen, kerülni kell mint a kolerást, míg mások szerint ezek is csak autók, amiket ha karban tartanak, akkor sokáig jó szolgálatot tesznek. Most akkor mi a helyzet?

2018. júl. 29. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem nyúl mellé az ember akkor nagyon jók,de ha mellé nyúl akkor kezdődik a szívás ameddig nem sikerül megszabadulni tőle.

Ez nem csak a francia autókra igaz,hanem úgy cakk pakk az összesre.

Koreai autómat cseréltem le franciára, a szerelő a fejét fogta amikor meglátta és mondta,hogy éhen halni legalább ők nem fognak. Abszolút nem egy problémásat fogtam ki,pedig még turbós is (persze attól,hogy az elmúlt 4 évbe nem szívtam vele egy dolog,mert lehet jövőhéten szépen sorba megy rajta tönkre minden és egy feneketlen kút lesz,nagyon rendszeres karbantartást kap és nagyon nincs tőle semmi jó sajnálva,pont úgy ahogy az előz autómtól se volt és a legapróbb furcsaságnál egyből szerelő ,mielőtt a könnyen olcsón orvosolható dologból ha elhanyagolom rengeteg pénz lesz a vége nagy kárral. Egyszer minden tönkre megy,kivéve ami nincs és minél jobban túl van extrázva annál problémásabb lehet . Ezzel illene tisztába lenni.

2018. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak jó szériák és rosszak.


Én évek óta Méganeokat koptatok,volt I-es, II-es, most IV-es van.Nyilván nem alapfelszereltséggel veszem őket.


Én nagyon szeretem őket,sohasem hagytak cserben, mindig csak márkaszervizbe hordtam őket.

Utóbbi fontos, a francia autók nem igazán díjazzák a "sufni" szerelést.


Az elektronikájukra sem tudok panaszkodni.



A többi francia márkát nem ismerem, csak a Renaulttal van tapasztalatom.

2018. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet kijelenteni, vannak valóban szerencsétlenül sikerült konstrukciók, de messze nem annyi, mint ahogyan azt állítják.

"A francia autó szar" mítosz egyébként a szerelőktől jött, mivel szerelni valóban macerás őket, nehezen hozzáférhetőek egyes alkatrészek stb. De ez téged, mint használót, nem hiszem, hogy zavarna.

Kényelemben meg verhetetlenek, testvérem medencecsonttörésből való felépülése után ki sem akart szállni a Citroenünkből :D

14 éve vannak francia autóink (jelenleg Renault), sosem volt velük több probléma, mint a korábbi Suzukival, Seattal.

2018. júl. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sokféle fajta francia autó van, a Renaultnak és a Peugeotnak is számtalan modellje létezik, végtelen kombinációval. Szóval nagyon nagy hiba azt mondani, hogy a "francia autó". Mert ilyen nincs, hanem vannak márkák és modellek.
2018. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem rosszak. Csupán más igényeket elégítenek ki.

Nekem az nem tetszik a Renaultokban (franciák közül mással nincs tapasztalatom), hogy eszméletlen puhák. Mármint futóműileg. Akinek az számít, hogy úgy el tudjanak jutni A-ból B-be hogy mintha a föld fölött lebegnének az egész út alatt, azoknak jó választás lehet. De akiknek meg számít a vezetési élmény (mint például nekem) az egy tesztvezetést után simán lehet hogy rávágja hogy sz@r, mert nem érzeni vezetés közben az autót, a kormány túl indirekt stb. De ha figyelembe vesszük azt, hogy erre is van igény, akkor máris nem rossz autók. Régebbi típusokkal (20+ év) tényleg kicsit több volt a probléma, de ma már ugyanott vannak minőségben mint a többi nemzet autói (már ha értelmesen összehasonlítási alapot keresünk és nem a 5 milliós Citroent akarjuk a 40 milliós Audihoz hasonlítani, például).

2018. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 crudy ***** válasza:
58%
Sokan nyogik ezt h olasz autok rosszak es francia autok rosszak, de mint irtak vannak rossz darabok es jok de ez minden gyartora igaz. Akik ezt nem tudjak elengedni azt sem tudjak h miert rosszak ezek csak fujjak azt amit egymastol hallanak. Egyenlore magamnak sem valaszoltam meg, hogy miert de szamomra adja magat, hogy az olaszok es a franciak tervezesei bonyolultak, talan csak ilyenek ezek a nepek. Szoval igaz, hogy francia es olasz autot nehez szerelni es feleslegesen tul van bonyolitva de ettol meg lehet jol mukodo konstrukcio. Francia dizelek peldaul kimagasloan jok de jellemzo a francia autokra az erdekes elektronikai hibak. Tehat hogy rosszak az egy eleg eros kijelentes, nem rosszabbak mint a nemet autok ahogy az olasz autoknak is, vagyis csak az alfanak volt egy rossz korszaka de ettol meg nem lesz minden olasz auto rossz a multbol, jelenbol es jovobol. Ez hozza nem erto es buta hozzaallas.
2018. júl. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy vannak ilyen sztereotípiák, hogy nehezen szerelhető, bonyolult motortér, meg sok a kis letörő, műanyag pöcök, nem tartós stb. de igazából ma már egyik kocsi sem tartós. Ilyen a fogyasztói társadalom. Viszont úgy gondolom, hogy ha egy kocsira 5 év garit adnak, akkor az jelent valamit. Citroen C3 / C4 kifejezetten qrvajó autók, igen magas felszereltséggel és verhetetlen árral. Ha árban lejjebb akarnék menni akkor Dacia (alias Renault), esetleg Suzuki (igaz, hogy az nem francia autó).

Egyébként a haverom peugeot-ja széplassan 20 éves és annyi baja van, hogy rozsdásodik a küszöb.

2018. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szokásos urban legend, ki lehet fogni nagyon jót és nagyon rosszat is.

Franciák esetében onnan indult el a dolog, hogy szeretnek az elektronikával játszadozni. Láttam én is már több francia autót amiben világított pár hibalámpa, de legtöbb esetben fals hibáról beszéltek a tulajok, hogy már nem is viszik szerelőhöz, mert kiüti és jön vissza stb.


Motorikusan meg sosem voltak problémásabbak az átlagnál, sőt van pár kifejezetten jól sikerült konstrukció is náluk.

2018. aug. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!