Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen DS3 sorozata mennyire...

Citroen DS3 sorozata mennyire jó választás városi kis autónak évi 10ekm el. (Francia autók pl. Citroen, Peugeot, Renault tényleg rosszak? )

Figyelt kérdés

Nézegettem és nagyon megnyert a külsejével, de félek, hogy egy rakás ócskavas, nem sok jót hallottam a francia autókról, kollégáknak és barátoknak sincs...


Toyota (Auris) és Honda (civic) ami még foglalkoztatta a fantáziámat.


max 6 éves, max 65e km és max 2,5m ft.



2016. dec. 28. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Hm, volt jópár francia autóm, volt belőle jó is, rossz is.

Volt német autóból is, volt 3 F Astrám, mindegyik egy rakás szar volt.

Csattogó motoros VW-től kezdve sokmindenem volt.


Most egy Peugeot-om van, dízel, 299e KM van benne, 0! az olajfogyasztása, cserétől cseréig semmit nem eszik.

Kasznija hibátlan, sehol egy rozsda, pedig 18 éves, a hátsó hídtól rettegek egyedül, de már 60e km óta.

Ha baj lenne vele, eladnám, de nem adom el, mert bevált egyelőre.


Sokan azért nézik le az ismeretlen autókat, mert rosszakat hallottak róla. Ennek nagy része rémhír.

2016. dec. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 alf ***** válasza:
53%

A "francia autó" kategóriát el lehetne felejteni. A PSA és BMW közösen gyárt dízelmotort, a bosch mindkettőjüknek szállít alkatrészt, az elektromos rendszer nagy része ugyanabban a távolkeleti gyárban készül, stb.

A citroen Saxo sokáig a 7. legmegbízhatóbb autó volt a világon, a Picassok nagyon megbízhatóak.

Nekem vlt francia autóm, most is az van, kettő is,de volt VW-m is, nissanom is (az volt a legszarabb)

Egyébként a DS3-ról csak jót írnak..ha van rá pénzed.

2016. dec. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gon99 ***** válasza:
0%
Igen megbízhatatlanok és mellette még rossz autók is!Nem hiába jóval olcsóbbak nem hiába születtek meg az elő ítéletek.Toyota Auris és Honda Civic kiváló választás lenne mindenbe sokkal jobb autók bármelyik franciánál és nagyon megbízható autók! :)
2016. dec. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Népítéleteket olvasd, abból kapsz egy hozzávetőleges képet. www.nepitelet.hu


Hát figyelj, azért ha megnézed, elég sok francia autó van az utakon, elég sok a fanatikus, valami oka csak van. Nehogy azt hidd, hogy a többi márkát megveszed, beleraksz 1 millió kilométert 0 szervizzel, típushiba nélkül.


A DS3-mat nem ismerem, nekem annyi rémlik, hogy kemény a futóműve, ami sokat elvesz a francia élményből. Egyébként egy felextrázott C3 némi csicsával (éppen ezért az utolsó generációs C3-ról is olvashatsz, mert szinte ugyanaz a két autó), jól néz ki, de nekem nem érné meg a felárat. Azt, hogy neked igen, persze te döntöd el.

2016. dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem francia van. 12 éves Peugeot de semmi baj vele, az akku cserén kivűl csak izzitó gyertyát kellett benne cserélni. De ez meg "GERMANY" feliratos volt. A szükséges szűrők , gumi csere is egyszer volt. Az olajhoz nem nyúl , cserétől cseréig egy csepp nem kell bele. Én nagyon meg vagyok vele elégedve. A kényelem meg szerintem jobb mint bármelyiké.
2016. dec. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A DS3 nemhogy nem rossz, de egyenes a legjobbak között van a kategóriájában.

Megbízhatóságra is sokkal jobb mint a régiek.

2017. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mivel még mindíg nem jutottam el az autó vásárlásig, viszont sokat olvastam / érdeklődtem a témában.


DS3 motorikusan eléggé ramaty. Fórumokon olvasható, hogy a motor széria hibás, törik, reped, motorcsere kell....

Citroenesek szaki mondta, hogy inkább ne mivel van olyan amiben már 2x cseréltek motort még garanciában viszont valóban lehet olyan aminek nincs baja.

Nekem nagyon tetszik, de egy olyan kocsi aminek a legfőbb hibája az, hogy időnként motort kell benne cserélni, nem gondolom, hogy a legjobb választás. Engem eltántorított, hogy több különböző véleményből is az jön le hogy széria/anyaghibás a motor....most inkább Kiát (2011 Rio, ceed) meg Opel (astra j) amiket még bele vettem a körbe.

2017. ápr. 24. 21:28
 8/8 anonim ***** válasza:

gon99 nevű felhasználó válasza:


"Igen megbízhatatlanok és mellette még rossz autók is!Nem hiába jóval olcsóbbak nem hiába születtek meg az elő ítéletek.Toyota Auris és Honda Civic kiváló választás lenne mindenbe sokkal jobb autók bármelyik franciánál és nagyon megbízható autók! :)"


Ez azert elegge tulzas.Kivancsi lennek az "okos" japánok meg németek mikor tudnák leutánozni a francia motorokat (főleg 1.5dci 110le)

2017. máj. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!