Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hirtelen megáll az autó,...

Hirtelen megáll az autó, sistereg a rádió. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Egy Opel Astra K-ról lenne szó.

A héten már másodszor jártam úgy (előtt még sosem), hogy menet közben hirtelen elkezdett sisteregni rádió de annyira hogy az adás egyáltalán nem is volt hallható majd abban a pillanatban a motor is leállt, a központi kijelző kikapcsolt, a műszarfalon az összes mutató visszatért 0 állásba. Először lakott területen kívül mentem úgy 90-nel mikor ez megtörtént, és nem is lassítottam le. 100-200 méter gurulás után helyrejött, miután újra beindítottam a motort ugyanúgy ment, mintha semmi sem történt volna. Hibajelzés nincs, és nem is volt. Ma pedig mikor ez ismételten előjött akkor városban egy kereszteződés közepén voltam, így utána félreálltam. Vagy 10 percig álldogáltam az autó mellett (közben telefonos segítséget kértem), majd egyszer megjavult. A rádiót bekapcsolva hagytam közbe, mert azon gondoltam észreveszem a változást. És így is lett, miután a zaj megszűnt ismételten működőképes lett az autó.

Na szóval ezt mi okozhatja? Valami elektronika megkergült az autóban? A rádióra egyáltalán mi lehet hatással? Tudtommal ilyen sistergés csak akkor hallatszik, mikor valami zavarja az adást. De az autóban mi lehet erre képes?



2018. júl. 29. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Sz@r a generátor és nem tölt vissza esetleg?
2018. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. Mikor megállt, utána vagy 1 percig önindítóztam (nem folyamatosan), és simán tudta tekerni a a motort.
2018. júl. 29. 22:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Valami elektromos kontakt hiba.

Fel van valami lazulva. Át kell nézni mindent az akkumlátortól végig , bàrhol lehet lazulás.

2018. júl. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Hibajelzés nincs, és nem is volt."


A hibatároló viszont tartalmazhat bejegyzést, tessék kiolvastatni!


"A rádióra egyáltalán mi lehet hatással? Tudtommal ilyen sistergés csak akkor hallatszik, mikor valami zavarja az adást"


A rádió gyakorlatilag közvetlen az akkuról kapja a tápfeszt. Ha az akkufeszültség instabil vagy zaj kerül rá (pl akár egy olcsó ledes "izzó" miatt), akkor bizony megkergülhet minden, ami elektromos a kocsiban.


Ha a hibatároló üres, akkor autovillamossági átvizsgálás szükséges, mert a motorleállás nem üzemszerű még elektromos hiba esetén sem. Elég veszélyes, mert elmegy a szervó, a fékrásegítés, ha a kulcsot kihúzods és beteszed menet közben, akkor még a kormányzár is beakadhat, szóval nem játék.

2018. júl. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!