Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Lagunaról tapasztalato...

Renault Lagunaról tapasztalatok, vélemények, milyen vétel lehet?

Figyelt kérdés
2004-es 1.8 benzines modellről lenne szó. Körülbelül 5-600 ezerért tudnék hozzájutni.

2018. júl. 31. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Vedd meg, ha tetszik. Mindegyik használtautó lutri, ennyi idősen van már benne 250 ezer km, hacsak nem ismered újkorától. Bár én dízelt vennék a fele annyi üzemanyagköltség miatt. Keress autószerelő havert, ha nem értessz hozzá.
2018. júl. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyjából ismerem a kocsi előéletét. De olyanok véleménye érdekelt volna aki tapasztalatokkal bír a benzines Renaultok terén. Dízelt én pedig soha nem veszek, főleg nem DCI-s Renault.
2018. júl. 31. 16:09
 3/5 A kérdező kommentje:
De egyébként köszi a hozzászólásod.
2018. júl. 31. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt 2literes benzines Scenicem. Jó volt, de 7 liter alatt nem evett.
2018. júl. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Diesel Laguna II van, 1.9 dCi, 2005-ös modell. 280 000 km van benne most. Így a motorra vonatkozó tapasztalatok Neked nem relevánsak, de azért leírom. A többi valószínűleg hasonló lehet a benzines változatnál is.


Az elektronikával voltak gondok. Nagyon az elektronikára épül az autó.


A kártyaolvasóról úgy tartják, hogy típushiba, hogy előbb utóbb tönkremegy, de mára szinte mindben kicserélték már. Csere óta nincs gond vele. A kártya idővel elhasználódik, én most fogok másodszor újat rendelni.


Az én autómnak két évig visszatérő hibája volt, hogy a számítógép elvesztette az egyik motorhőmérő (egyet a háromból) jelét és ez háromféle eredményt tudott okozni


- úgy veszi, hogy minden rendben van és megy tovább


ilyenkor a finomságok kimaradnak, pl. hogy a számítógép a motor bemelegedésével és az úttípus szerint változtatja a vezérlést. Ettől lehet, hogy kicsit többet fogyaszt, de simán megy tovább.


- beáll egy egyszerűsített programra, lekorlátozza a befecskendezőnyomást, teljesítményt, kikapcsolja a turbófeltöltőt. Lényeg, hogy mozgásképes maradjon az autó. Nagyon lassan gyorsul így, és padlógázzal kb. 120 km/h a végsebessége.


- elkezd össze-vissza vezérelni. 1500-as fordulatszámig rendben megy, onnan nagyon rángatni kezd, majd 3000 felett -- ha kipörgött addig -- megint jó.


Többszöri nekifutásra találták meg a szerelők az okát, de a hőmérő, a kábel és egy csatlakozó cseréje végül megoldotta. Azóta nem csinálja és rendben működik.


A futómű nagyon jó. Szilenteket , toronycsapágyat kellett cserélni, de ezek előre láthatóak voltak, nem hirtelen romlott el. Jó úton nagyon szépen megy, nem billen, nem bólint, jó a kanyar- és menetstabilitása. Mindig márkás, jó gumikat tettem rá.


Egyszer a főtengelyen azt a kereket kellett cserélni, ami a hosszbordásszíjat hajtja, mert elkopott a rezgéscsillapító gumitömítés.


Olajat, szűrőket, vezésrműkészletet, fékbetétet rendszeresen cserélik benne.


Ha óvatosan kezeled, autópályán elmegy max 6.5 l/100 km fogyasztással, országúton még kevesebb. Ugyanakkor normális közlekedéshez a motor kellően erős. A turbódízel titka: ha gyorsítani akarsz, ne essen a fordulatszám 1800 alá, mert ettől a fordulatszámtól van kellő turbónyomás és ereje a motornak.


Az elektromos kézifék nagyon kényelmes és sosem volt gond vele.


A felsorolt problémákkal együtt -- ami úgy érzem, a mi autónknál túl vagyunk -- elégedettek vagyunk a Lagunával. Bár hamarosan (kb. 1 éven belül) veszünk mellé egy másik autót, nem adjuk el a Lagunát, marad a családban, amíg biztonságos és üzemképes.

2018. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!