Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa Romeo tapasztalatok?

Alfa Romeo tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kérdésemet olyanok felé teszem fel, akiknek volt/van Alfa Romeojuk, így van vele tapasztalatuk, és igényesen bántak autójukkal, ahogyan én is tenném.


Szeretnék kicsit többet megtudni a márkáról. Tettem már fel kérdést Alfa Romeo klubokban is, de szeretnék nem ennyire elhivatott emberektől is véleményt hallani.


Évek óta játszadozom a gondolattal, hogy kellene egy Alfa Romeo, de eddig nem szántam rá magam: egy BMW 325i E36 Coupe egykori, és egy E39 540i jelenlegi tulajdonosaként volt elég bajom fenntartási költségek terén. Most elérkeztem oda, hogy az 540i olyan állapotban van, amilyet szerettem volna mindig is, és van egy mindennapos új autóm is mellé, így egy újabb hobbiautót állítanék a garázsba harmadiknak. 166-os Alfán gondolkodom, mindenképp V6-os motorral, és extrákkal felszerelve, lehetőleg még a frissítés előtti, rovarlámpás változatból. Emellett érdekelhet más típus is, kérdésem, hogy mire számítsak: alkatrészárak, és független szervizek hozzáértése terén mennyire kell félnem, mire figyeljek oda vásárláskor és vásárlás után, mik a jó/rossz tapasztalatok. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2017. szept. 3. 01:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem keress vissza a kérdések között, kb fejböl fel tudnám sorolni mi fog itt következni.
2017. szept. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

#1: akkor ennyi idő alatt fel is sorolhattad volna :)

Kérdező: kikötötted, hogy tulajdonosoktól vársz választ, így ugyan az, mintha fórumon kérdeznél. Az összes tulajdonos elhivatott, különben nem vette volna meg, pláne nem tartaná meg. Mondom ezt úgy, hogy nem utasítom el a márkát, de még nem szántam rá magam a kalandra.

2017. szept. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Éjjekl valahogy nem volt hozzá türelmem. :D
2017. szept. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Kérdezd meg az Alfa Romeo klubokban, hogy van-e olyan, aki másodszor is bevállalta ezt a márkát. Én csak olyat ismerek, aki nagy elszántsággal belevetette magát, hogy majd ő mindent megad az autójának, de aztán mindenki rájött, hogy nagyon egyoldalú szerelem ez, és semmit sem kap viszonzásképpen, csak egy újabb szopási lehetőséget.
2017. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
3 alfa-m volt, van, első 156-os volt, 1.6-os, szalonból vettem újként, pár apró elektromos hiba volt vele, nem gyilkoltam, nem tapostam, az 1.6-os nem versenyautó. 426 000 km környékén járt, mikor öcsémnek odaadtam. Következő 166-os 2.4 dízel, azzal bejártam európát, semmi komoly gond nem volt vele, ami más autónál ne fordulna elő, ezt is szalonból vettem, szintén újként, 600 000 km felett futott, de összetörtem és nem érte volna meg rendbehozatni. A mostani 159-es 2.4 jtdm összkerekes, ez is szalonból vett új autó, eddig semmi különleges gondja nem volt, pedig rohadt sok km van benne. Nekem a következő is Alfa lesz, Giulia, dízelbe.
2017. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!