Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 307 két hátsó féklámpa...

Peugeot 307 két hátsó féklámpa nem világít, ablakfeletti világít. Izzók jók, Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
A két lámpa két külön biztosítékról megy, tehát más oka lehet. Előtte a digit. klíma ventillátor szerelése miatt annak a csatlakozóit széthúztam, és a fékkapcsolót kicsavartam a helyéről. Összeszerelés után a két hátsó alsó féklámpa nem működik. Izzók jók Egy közös hibaok valószínű. Minden észrevételt köszönök.

2018. aug. 2. 00:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor valamit rosszul raktál vissza.
2018. aug. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Mindkét hátsólámpa egységet kivéve és feszmérővel méregetve kiderült, hogy nem az indexek a szélső izzók, hanem azok a féké, és botrányos, de már egyik sem volt jó..., mi több a felső féklámpa négy izzója közül is rossz volt egy... Mind a hat izzót újra cseréltem, és minden jó lett. Még a pedálnál lévő fékkapcsolót is megismertem, a fűtésventi cseréjekor kellett kivenni, és láttam, hogy elég trükkös. A nyomórúdját ki kell húzni hogy majdnem kiessen, recés és valami rugalmas racsniszerű ellenében majd a fékpedál kar fogja visszanyomni pont méretre. A fékpedált a kapcsoló behelyezése előtt teljesen kézzel be kell nyomni, úgy tartani, miközben a kapcsolót a helyére bedugjuk és 90 fokkal elfordítva rögzítjük. A kapcsolón van egy piros pöcök, ami egy íven körbe mozog kb. 90 fokot. Olyan helyzetbe kell a kapcsoló visszadugása előtt húzni, hogy a kapcsolón lévő egyik bordával essen egyvonalba. Mikor a kapcsolót bedugjuk a bajonettszerű furatba, és 90 fokkal elfordítva rögzítjük, ezt a piros pöcköt a lemez köralakú lukján lévő két bemetszés egyikének pereme az íven elmozgatja a kapcsoló beforgatásakor. Azt, hogy miért, még nem bírtam kitalálni, mert biztosan nem ez rögzíti a kapcsoló kihúzható nyúlványát, mert akkor a kézzel visszaeresztett pedál sem tudná a korrekt pozícióba visszanyomni a nyúlványt. Hacsak nem egyirányú racsnit mozgat pozícióba, ami a benyomást engedi, de a kihúzódást nem...

Tehát a féklámpáim a pedál kis benyomásakor is már világítanak. Így kisebb az esélye, hogy hátulról belémhajt valaki.

2018. aug. 4. 19:45
 3/3 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy ha az izzók jók, de megsem vilãgít a két alsó féklámpa, csak a felső, akor a Haynes huzalozasi diagramja szerint az lehet az ok, hogy rossz a közös testelése a két alsó izzónak.
2018. aug. 4. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!