Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorcsere pl.1.6 helyett 1.8...

Motorcsere pl.1.6 helyett 1.8 vagy 2. 0 helyett 2.8?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam pl. hogy van egy adott autó, tök mindegy milyen, de külsőleg mint motorilag ugyanaz a kettő, csak az egyik pl 2.0 a másik 2.8.

2.0-ás helyére tehetek 2.8-as motort, abban az esetben ha motorszám olvashatatlan a gyári és az új blokknál is?

Elméletileg nem tudnak ebbe belekötni ha kívűlről full ugyanaz, és még a motorszám is olvashatatlan, nem? Honnan tudja bárki is hogy ebben nem a gyári motor van. Vagy javítsatok ki ha tévedek.

Persze dyno pad elárulja, de itthon nem igen jellemző nem?



2018. aug. 2. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ennyire naív azért ne légy...


Forgalmiban ott a teljesítmény, és ha csak a gyanúja merül fel, hogy ott nem a gyári motor van, már küldik is szépen bevizsgálni.

2018. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is írta... motorkód van a forgalmiba nekem, erősen kétlem,hogy a 2.0nak és a 2.8nak ugyanaz lenne a kódja. Az ilyen természetesen még a műszakin is kibukhat,hogy nem olyan motor van benne mint kellene és akkor szívás következik. De nagyon jó pénzért hivatalosan is megoldható lenne szerintem,habár gondolom annyi pénzt és macerát nem szánsz rá.

Amúgy az alvázszám tartalmazza a motorkódot is

2018. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Gigamachine,Redsuns Service.Megfodog a kocsidat,szépen elviszed hozzájuk és elmondod az ötleted.Ők átalakításokra tuningolásra és customizálásra vannak specializálva.Ha azt mondják mehet,akkor mehet,ha azt mondják,hogy ezt nem lehet akkor itthon nem lehet.Mehet németbe,ott mehet.
2018. aug. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hivatalosan mennyi pénzbe fájna? 2.0 helyére 2.8-as motor? Vagy 2.5?
2018. aug. 3. 09:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Esetek 90%-ban többe mint amennyiért lehetne egy alapból olyan motorral szerelt autót venni.
2018. aug. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De miért van ez így? Nem értem.

Ugyanaz a kasztni, csak abba nem 2.0 van hanem 2.5 vagy 2.8.

Miért nem tehetem át az erősebb motort gyengébbik helyére??

Nem értem ezt a magyar féle felfogást, Németben lehet itthon miért nem? Vagyis na, miért kerül ezért többe?

2018. aug. 3. 09:48
 7/13 anonim ***** válasza:
Mert ez MO, ennyi. Régen is így volt, azóta sem változott, ha valaki ilyesmit akar csinálni az drága mulatság, általában drágább mint egy másik autó.
2018. aug. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát ez szomorú.
2018. aug. 3. 09:56
 9/13 anonim ***** válasza:
Minimális logika van benn, csak kicsit úgymond átestek a ló tulfelére is.
2018. aug. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ekkora motorkülönbségnél általában már más szokott lenni a fékrendszer, futómű bizonyos elemei, lehet hogy 5 helyett 6sebességes stb. Sok minden van, amin el lehet bukni. Egyébként meg kizártnak tartom, hogy egy 2.0 és egy 2.8 motor full ugyanúgy nézzen ki. Laikus szemnek max.
2018. aug. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!