Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5W30 helyett 10W30 került az...

5W30 helyett 10W30 került az autómba. Mi lenne a legjobb lépés?

Figyelt kérdés

2005-ös évjáratú Ford Focus Mk2-es 1,6 benzines autóm ma esett át egy szervizen, ahol a kolléga egy félreértés miatt ECSTAR (Suzuki) 10W30-as olajjal végezte el a cserét.


Az tiszta sor, hogy a Ford kifejezetten 5W30-at ajánl / fogad el, inkább csak az érdekelne, hogy melyik lépés lenne célszerűbb a továbbiakban , azaz melyikkel veszítek kevesebbet?



- ha így autózok a következő olajcseréig (évente cserélek kb 8000-9000 km-nél)és veszélyeztetem a motor épségét. (A pontos rizikó faktorokat nem ismerem a két motorolaj tulajdonságainak különbözősége adódóan)


- nem kockáztatok és minél hamarabb lecseréltetem 5W30-ra. (azaz rászánom azt a 15-20 ezer forintot)


Előre is köszönöm a segítséget

Egy kezdő autós



2018. aug. 1. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz.

Bele se tette volna a szerelő, ha nem jó a motornak.

2018. aug. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen 15-20 ezer forint?

Veszel 3000-ért egy olajszűrőt, meg 6-7000 forintért egy jó minőségű szintetikus 5W30 olajat.

Ha nem márkanévhez ragaszkodsz, hanem az olajon szereplő minősítések is elegendőek, akkor nem kell feltétlenül drága olajat venni.

Szerintem néz körül a Kauffernél, én is most váltottam Unixról, mert hiába a kedvezmény... látszólag magas, de a végösszeg számít.

2018. aug. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak minusz fokokban van a kettő közt különbség, az 5w30 jobban ken addig is, amíg nem melegszik fel a motor.
2018. aug. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A focusodba nem igazan a viszkozitas a fontos hanem van egy ford specifikacio annak kell megfelelni.

Na most ez az olaj nem tudja, nincs baj menj el vele 8-9e kmt majd csereld le megfelelo olajra.

2018. aug. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem reklámozni akarom, de egy kanna olaj az 7500Ft:

[link]


Ha nem kell a gyári akkor meg 5600Ft:

[link]


A Fordokhoz a szűrő is filléres, az egész olajcsere megáll rosszabb esetben is 9000Ft-ban, ami messze van a 15-20 000-től.


Amúgy a 10W30-tól nem lesz semmi baja, egy szezont kibír (van aki évekig 10w40-nel járt vele 5W30 helyett).

Viszont, ha a félreértés a szerelőnél volt és az ő hibája, hogy nem a megfelelő olaj került bele akkor illene neki benyelnie a dolgot és ingyen lecserélni az olajat, nem ?

2018. aug. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Oliver38 ***** válasza:
Ha nem turbós az autó akkor semmi baja nem lesz tőle...főleg így nyáron,-25fokban más lenne a helyzet de olyan meg magyarországon nincs szóval toljad neki!,a Common rail-es dieselek már jobban érzékenyek az olaj fajtájára/minőségére.
2018. aug. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!