Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a probléma, ha az...

Mi lehet a probléma, ha az autó egyesben ugrásszerűen indul, mintha le akarna merülni, mert nem adok elég gázt, de valójában adok elég gázt? Sőt menet közben is,1-2-esben is előfordul megint.

Figyelt kérdés
2018. aug. 3. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem az autom meg soha nem merult le
2018. aug. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérlek fejtsd ki hogy mit értesz "le akarna merülni" alatt. Elektromos autóról van szó, vagy mi?
2018. aug. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Le akarna "fulladni"? Szerintem nem nagyon érzed a kuplungot.
2018. aug. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tényleg a lefulladásra gondolt a kérdező. Ez esetben még nagyobb gázzal és/vagy lassabban engedett kuplunggal kellene indulni. (Egyébként ez a környezetvédelmi normák miatt van. Mármint hogy alacsony fordulaton ilyen gyengék az autók. Emlékszem még az első autómra. Az egy benzines 1.6-os VW Passat B2 volt. Annál ha álló helyzetben 1-es fokozatba váltottam majd gázadás nélkül leugrottam a kuplungról akkor annyi történt hogy kipörgő kerekekkel elindult az autó. Közelében sem volt annak hogy lefulladna.)
2018. aug. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, lefulladásra gondoltam, elnézést.

Eddig nem volt gondom az indulással. Ez nem a lefulladásos helyzet igazából, hanem miután már a kuplung fenn van, és megyek majdnem egy métert, utána kezd el ugrálni az autó, mintha le akarna fulladni. A tulaj most azt mondta, hogy ez akkor fordult elő eddig, amikor bekapcsolta a légkondit, és utána egy ideig ilyen a kocsi...

2018. aug. 3. 20:56
 6/9 anonim ***** válasza:
"de valójában adok elég gázt" Mégse adsz
2018. aug. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"megyek majdnem egy métert, utána kezd el ugrálni az autó" Ekkor a motor fordulatszáma mekkora? Mert ha már alapjárat felett van (1000+), akkor tényleg nem a te "hibád", valami nem stimmel az autóval. De ha a kuplung felengedése után a fordulatszám csak 300-700 körül van (azaz alapjárat alatt) akkor viszont a technikádban van a hiba.
2018. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom milyen az, amikor lefullad. Csináltam már azt is vele. Ez más. Elindulok (elég a gáz a normál induláshoz), majd megugrik kb. kétszer és megy tovább rendesen.
2018. aug. 3. 21:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha elég gázt is adsz neki, akkor meg túl gyorsan engeded fel a kuplungot, azért csinálja ezt.
2018. aug. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!