Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szívóbenzines autóban milyen...

Szívóbenzines autóban milyen gyakran illik olajat cserélni? Elég neki a 30 ezres periódus?

Figyelt kérdés

A gyár 30 ezret ír elő.

A autó számítógépe is 30 ezerről számol vissza.


2018. aug. 3. 20:14
 1/9 anonim válasza:
59%
Szerintem 10-15 ezrenként azért illene lecserélni.
2018. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha rövidtávon használod, akkor illik 8-10 ezer kmenkent cserélni, főleg ha nem huzatod ki, mint a dízelt legalább havonta 1x. Ha nincs meg egy év alatt a 8-10ezer km, akkor évente. Én ezt javaslom, hogy mindig tavasszal cseréld le a télen elvizeaedett elsavasodott olajat.
2018. aug. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De ha hosszútávon használod, mikor bemelegszik rendesen, akkor 10-15e km.
2018. aug. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Legyen inkább 10 ezer.
2018. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Maximum 15 ezer, ha sok városi tönymörgés van, akkor 10 ezer vagy egy év.
2018. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szolovjov ***** válasza:
A gyártó az olajcsere periódust a legkedvezőbb feltételek esetére adja meg. 30 ezer km az rendben van, ha főleg autópályán van használva. Városban lehet az 8 ezer is, vegyesben 12-15 ezer. Ma már vannak autók, amik figyelik a használat módját (hányszor volt beindítva, leállítva, mennyivel volt hajtva, meddig volt pörgetve) és az alapján írja ki a csere idejét. Ez egész okos ötlet.
2018. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2107-es Ladámba 10 ezrenként kellene, de nem megy annyit egy évben, sőt kettőben sem.

Így mikor eszembe jut, 1-2 évente csere.


1.6 CRTDI Skodámba a gyár 30 ezret ad csereperiodusnak, én évi 20-23-at megyek, tizenötönként cserélek/tetek. Váltásban otthon ill. márkaszervízben a jótállás miatt.

2018. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es


Nekem a Golf 6-ban 1.6 CRTDI, 15 ezret ír ki a computer csereperiódusnak.

2018. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as: igen, van olyan is. Valójában azon múlik, hogy szoftveresen mi van beállítva. Longlife olaj esetén a márkaszervíz átállíthatja 30 ezerre. Megjegyzem VCDS-sel sk is gyerekjáték.

No én hagytam a gyári 30-en a kijelzést és a 15 ezres csere is loglife-fal megy.

Ha 15 ezren lenne kijelezve, akkor a márkaszervíz kisspórolná a longlife olajat.

2018. aug. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!