Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlásnál a foglaló...

Bubachangh kérdése:

Autó vásárlásnál a foglaló határideje egyetemleges?

Figyelt kérdés
Autókereskedésnél foglalóztam egy autót. Még akkor kiderült, hogy elromlott a központi zár. A kereskedés megígért, hogy javítja, de a papírokban csak az a határidő szerepel, ami rám vonatkozik: 2018.08.08 Ha eddig nem végzik el a javítást akkor elálhatok a vásárlástól? Köszönettel.

2018. aug. 6. 07:45
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Igen, elállhatsz a foglalót bukod.
2018. aug. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de nem az én hibámból nem jön létre az adás-vétel, hanem az eladóéból. A kérdés az, hogy rá is vonatkozik-e az a határidő? Mert a foglaló papírjában caak az a kitétel szerepel, hogy nekem meddig kell megfizetnem a hátralékot: 2018.08.08 Köszönöm!
2018. aug. 6. 08:21
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Eleve nem vagyok híve a foglalózásnak, de ha már foglalót fizetsz, akkor abba bele kell írni azt is, ha a vásárlásnak vannak plusz feltételei (sz eladó a határidőre megjavítja a központi zárat)

Mivel erről szó sincs a szerződésben az eladó jóindulatára számíthatsz csak, jogy az ígéretét betartva megjavitja a központi zárat.

Az elromlott központi zár mellesleg nem biztos, hogy egyszerűen, könnyen javítható, ilyen autóért foglalót fizetni...

Mert mi van, ha az eladó nem javittatja meg, de a foglalót sem adja vissza?

Lehet menni pereskedni, szóbeli megállapodádra hivatkozva, aminek eredménye mindkét félre nézve kétes.

Normális kereskedő azért van annyira korrekt, hogy nem ilyen módon akarja lehúzni a vevőt, van kismillió másik lehetősége, de a vevőnek nem szabadna ekkora magas labdát adni

2018. aug. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mivel a hirdetés eleve hibátlannak tünteti fel az autót, és a hiba a próbaúton keletkezett, nem valószínű, hogy le akarná tagadni. A jármű el sem mozdult a telephelyről. A kérdésem még mindig pusztán csak annyi lenne, hogy rá is vonatkozik-e a határidő?
2018. aug. 6. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!